Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ЛІСІВНИЧИЙ АНАЛІЗ НАСЛІДКІВ ПОШКОДЖЕННЯ ОЖЕЛЕДДЮ ТА ЛЬОДОЛАМОМ ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ ВІННИЧЧИНИ

ЕКОЛОГО-ЛІСІВНИЧИЙ АНАЛІЗ НАСЛІДКІВ ПОШКОДЖЕННЯ ОЖЕЛЕДДЮ ТА ЛЬОДОЛАМОМ ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ ВІННИЧЧИНИ

Назва:
ЕКОЛОГО-ЛІСІВНИЧИЙ АНАЛІЗ НАСЛІДКІВ ПОШКОДЖЕННЯ ОЖЕЛЕДДЮ ТА ЛЬОДОЛАМОМ ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ ВІННИЧЧИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,36 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КРАВЧУК ГАЛИНА ІВАНІВНА
УДК 630.18:630.116.21
ЕКОЛОГО-ЛІСІВНИЧИЙ АНАЛІЗ НАСЛІДКІВ ПОШКОДЖЕННЯ ОЖЕЛЕДДЮ ТА ЛЬОДОЛАМОМ ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ ВІННИЧЧИНИ
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
 
 
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті агроекології та біотехнології Української академії аграрних наук, м. Київ та у Вінницькому державному аграрному університеті на кафедрі екології та охорони навколишнього природного середовища, м. Вінниця.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор, академік УААН Фурдичко Орест Іванович,
Інститут агроекології та біотехнології УААН,
головний науковий співробітник, м. Київ
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, доцент
Копій Леонід Іванович,
Український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри лісівництва, м.Львів
доктор сільськогосподарських наук, професор
Пилипенко Олексій Іванович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри лісової та гідротехнічної меліорації, м.Київ |
Провідна установа:
Державний агроекологічний університет, м.Житомир |
Захист відбудеться “25” жовтня 2004р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології та біотехнології УААН, 03143, за адресою м.Київ, вул.Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту агроекології та біотехнології УААН, вул.Метрологічна, 12, м.Київ, Україна
Автореферат розіслано “ 24 ” вересня 2004р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук __________________ Моклячук Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лісові біоценози і полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження є важливим екологостабілізуючим чинником у створенні оптимальної структури природних територіальних комплексів і передумов сталого розвитку агроекосистем, що обумовлюється загальною і захисною лісистістю території. В даний час оцінка захисних функцій лісу в кілька разів перевищує оцінку їх сировинного значення.
Українські ліси за своїм призначенням виконують екологічні функції і мають обмежене експлуатаційне значення. Переважна більшість території України знаходиться в екологічній кризі, де розпадаються, чи вже розпались, спростились екологічні системи, що викликано господарюванням при надмірній експлуатацій природних ресурсів без урахування екологічних законів, факторів, вимог, критеріїв та обмежень. За період з 1990 по 2001 роки несприятливі погодні умови в Україні спричинили загибель лісових насаджень на площі 29325 га. В результаті цього народне господарство недоотримало деревини та продуктів побічного користування лісом, а в природне середовище не надійшло біля 6 тис.т кисню щоденно.
На цьому тлі попри все інше, періодично виникають стихійні лиха, не пов’язані з безпосереднім антропогенним впливом, - катастрофи, аварії тощо, які ще більше посилюють негативні, шкідливі впливи на природні комплекси. Таким явищем для лісів Вінниччини стала сильна ожеледь осіннє-зимового періоду 2000-2001 років, яка призвела до обледеніння деревостанів та їх пошкодження на значній території (141,1тис.га), також виведення з ладу систем і споруд господарської інфраструктури. Внаслідок, здавалося б, неможливого поєднання дощу і мінусової температури значні території України вкрилися потужним льодовим панциром подекуди товщиною до 20 см.
У зв’язку з катастрофічним характером стихії виданий спеціальний Указ Президента України №1318/2000 від 8 грудня 2000 року “Про оголошення окремих районів та міст Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Хмельницької та Черкаської областей зоною надзвичайної екологічної ситуації”, яким визначаються зони надзвичайної екологічної ситуації в Україні та шляхи якнайшвидшого подолання негативних наслідків стихійного лиха. Вінниччина віднесена до найбільш постраждалих регіонів.
Внаслідок пошкодження деревостанів зменшився загальний запас деревини на 4млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ЛІСІВНИЧИЙ АНАЛІЗ НАСЛІДКІВ ПОШКОДЖЕННЯ ОЖЕЛЕДДЮ ТА ЛЬОДОЛАМОМ ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ ВІННИЧЧИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок