Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУТ ТЕМНИКІВ У ФОРМУВАННІ ДЕРЖАВНОСТІ ТАТАРСЬКИХ НАРОДІВ НАПРИКІНЦІ ХІІІ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ МАНГУТО-НОГАЙЦІВ).

ІНСТИТУТ ТЕМНИКІВ У ФОРМУВАННІ ДЕРЖАВНОСТІ ТАТАРСЬКИХ НАРОДІВ НАПРИКІНЦІ ХІІІ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ МАНГУТО-НОГАЙЦІВ).

Назва:
ІНСТИТУТ ТЕМНИКІВ У ФОРМУВАННІ ДЕРЖАВНОСТІ ТАТАРСЬКИХ НАРОДІВ НАПРИКІНЦІ ХІІІ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ МАНГУТО-НОГАЙЦІВ).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,84 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
міністерство освіти і науки україни
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЗАПЛОТИНСЬКИЙ ГРИГОРІЙ СТАНІСЛАВОВИЧ
УДК 342.54:351.74(=512.145)”12/14”
ІНСТИТУТ ТЕМНИКІВ У ФОРМУВАННІ ДЕРЖАВНОСТІ ТАТАРСЬКИХ НАРОДІВ НАПРИКІНЦІ ХІІІ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ МАНГУТО-НОГАЙЦІВ).
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
кандидат історичних наук, доцент Шкоропад Віталій Володимирович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор Войтович Леонтій Вікторович,
Львівський національний університет імені Івана Франко, завідувач кафедри історії середніх віків та візантиністики;
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Мавріна Ольга Степанівна,
Інститут сходознавства імені А. Кримського НАН України, вчений секретар
Захист відбудеться 4 грудня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 220
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 2 листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук, професор О. М. Сухий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дослідження державотворчих процесів будь-якого народу вимагає всебічного аналізу аспектів та особливостей, пов’язаних із процесом створення власних суверенних соціально-політичних інститутів. З одного боку – це сукупність об’єктивних чинників, пов’язаних з мовою, традиціями, матеріальною та духовною культурою етносу, з релігійною приналежністю, географічними й кліматичними умовами проживання, що в кінцевому етапі визначає його соціальну та політичну унікальність. Проте не менш важливим у державотворенні є суб’єктивний чинник діяльність конкретних історичних осіб: вождів, воєначальників, духовних лідерів, що може призвести до виокремлення певного народу й перетворення його в повноцінну політичну одиницю. І якщо роль великого, легітимного правителя завжди висвітлюється в першу чергу, то діяльність керівників нижчого рангу найчастіше розглядається лише в аспекті її належності чи неналежності до загальнодержавних проблем. Однак вплив їх діяльності на менші соціуми часто буває більш значнішим, аніж на всю велику державу. Тому під час кризових явищ у великих імперіях саме лідери „другого порядку” найчастіше відіграють головну роль у соціальних та політичних процесах. Особливо це прослідковується в середовищі азійських народів, чия залежність від безпосереднього правителя традиційно була значно більшою, аніж у європейців. І яскравим прикладом цього виступають татарські народи, розвиток соціально-політичних інститутів яких відбувався на межі землеробсько–осілої та скотарсько–кочової цивілізацій. Ця особливість формування державності татарських народів, зокрема, ногайців, залишається, практично, не вивченою.
Об’єктом дисертаційної роботи є діяльність темників, тобто воєначальників, які не маючи законних підстав для влади над Золотою Ордою, виступали каталізаторами державотворення татарських орд на терені Улусу Джучі – західній частині імперії Чингізхана, котра в І половині ХІІІ ст. здобула фактичну незалежність. Особлива увага акцентується саме на діяльності лідерів мангуто-ногайців, процес державотворення яких проходив паралельно з процесом етногенезу, і цим визначив спільні риси з іншими татарськими народами.
Предметом вивчення даного дослідження стали причинно-наслідкові зв’язки й закономірності між діяльністю темників та внутрішньополітичними процесами в середині Золотої Орди, котрі призвели до остаточного політичного виокремлення мангуто-ногайців із загальної монголо-татарської спільноти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНСТИТУТ ТЕМНИКІВ У ФОРМУВАННІ ДЕРЖАВНОСТІ ТАТАРСЬКИХ НАРОДІВ НАПРИКІНЦІ ХІІІ – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ МАНГУТО-НОГАЙЦІВ).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок