Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ'ЯЗКИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОПІЗНАВАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ'ЯЗКИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОПІЗНАВАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ'ЯЗКИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОПІЗНАВАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Захарова Наталія Михайлівна
УДК 372.31
МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ'ЯЗКИ ЯК ЗАСІБ
ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОПІЗНАВАЛЬНИХ УМІНЬ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
13.00.09 – теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Глухівському державному педагогічному інституті ім. С.М.Сергєєва-Ценського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - |
доктор педагогічних наук, професор
Савченко Олександра Яківна,
| Віце-президент АПН України
Офіційні опоненти - | доктор педагогічних наук
Бібік Надія Михайлівна,
Київський центральний інститут післядипломної педагогічної освіти, проректор з наукової роботи
кандидат педагогічних наук
Науменко Віра Орестівна,
Київський міжрегіональний інститут удосконалення вчителів, доцент кафедри початкового навчання
Провідна установа - | Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Полтава
Захист відбудеться " 14 " грудня 2000 р. о 14. год. на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України
Автореферат розісланий " 12 " листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор М.П.Легкий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Визначальною рисою реформування освіти в Україні на сучасному етапі є перехід до особистісно орієнтованої моделі навчання та виховання, організації психологічних та педагогічних умов, що сприяють становленню індивідуальності, розвитку її внутрішніх можливостей, прагнень, потреб, інтересів.
Зміна цілей і цінностей в освіті вимагає розгляду багатьох теоретичних та практичних питань на нових методологічних засадах. Педагогічною наукою проводиться пошук засобів, які забезпечують ефективність навчання, допомагають кожному учневі повно засвоїти зміст програми і водночас створюють умови для самовираження, самовдосконалення у різних видах діяльності. У розв’язанні цих важливих завдань вагоме місце належить формуванню загальнонавчальних умінь та навичок.
Теоретичні основи цієї складної, багатоаспектної проблеми знайшли відображення у працях відомих зарубіжних та вітчизняних психологів, дидактів, методистів.
Як важливий фактор розвитку особистості дитини, один із основних компонентів структури навчальної діяльності школярів, загальнонавчальні вміння та навички розглядалися в роботах В.В.Давидова, Д.Б.Ельконіна, Г.О.Люблінської, А.К.Маркової, В.В.Рєпкіна та ін.
На матеріалі різних навчальних предметів чотирирічної початкової школи досліджувались окремі загальнонавчальні вміння: логіко-мовленнєві (Т.А.Ладиженська, Н.Ф.Скрипченко, М.С.Вашуленко, А.С.Зимульдінова), загальнопізнавальні (О.Я.Савченко, Н.С.Коваль, Л.П.Кочина, Н.І.Підгорна), організаційні (Т.Я.Довга), контрольно-оцінні (О.І.Мосєєва).
Система загальнонавчальних умінь, які потрібно сформувати в учнів 1-2 класів, досліджувалась Я.П.Кодлюк.
Важливою умовою підвищення якості знань і вмінь учнів є послідовна реалізація міжпредметних зв'язків у навчанні. Цю проблему можна вважати однією з кардинальних у шкільній освіті.
Численні дослідження з даної проблеми (Н.С.Антонов, П.Р.Атутов, А.А.Бейсенбаєва, П.Г.Кулагін, В.М.Федорова та ін.) розкривають сутність, функції та значення міжпредметних зв’язків (МПЗ), шляхи їх реалізації. Однак у цих дослідженнях в основному увага акцентується на вивченні спільних для цілого ряду предметів теорій, закономірностей, принципів, застосуванні знань із різних предметів у процесі розв'язання міжпредметних пізнавальних завдань. Такий підхід до розгляду проблеми МПЗ невиправдано звужує широкий діапазон завдань, які можуть бути розв'язані при всебічній і послідовній їх реалізації. Адже у процесі навчання кожний навчальний предмет функціонує на рівні діяльності, що здійснюється учнем, в якій взаємодіють його знання та вміння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ'ЯЗКИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОПІЗНАВАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок