Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФАКТОРИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФАКТОРИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФАКТОРИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

УДК 338.246.83
ТКАЧУК ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФАКТОРИ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і
управління підприємствами
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Мороз Олег Васильович,
Вінницький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту та моделювання в
економіці
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Поляков Олександр Максимович,
Національний університет
харчових технологій, м.Київ
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри менеджменту
кандидат економічних наук
Решміділова Світлана Леонідівна
Хмельницький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри управління персоналом
і економіки праці
Провідна установа Національний університет
“Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра маркетингу і логістики
Захист відбудеться 24 березня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 110.
Автореферат розісланий 17 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світовий досвід переконує, що за умов відкритої ринкової економіки все більшого значення набувають фактори, які обумовлюють можливість досягнення і забезпечення якості продукції як необхідної умови виживання товаровиробників і водночас критерію результативності господарської діяльності, добробуту суспільства в цілому.
Універсальність проблеми якості загальновизнана економічною наукою. Дана проблема набуває нової, особливої актуальності в Україні із поглибленням ринкових відносин, загостренням конкуренції, зменшенням протекціоністських заходів держави. Якість продукції та послуг є одним з найважливіших чинників успішної діяльності будь-якого окремого підприємства як складова внутрішньорганізаційного менеджменту, запорука досягнення і підтримання ефективної діяльності організації. Саме тому існує необхідність постійного вдосконалення методів забезпечення та управління якістю як універсальної економіко-організаційної категорії.
До фундаментальних праць в галузі економіки і управління якістю належать роботи таких вчених, як Й.Шумпетер, П.Дракер, А.Маршал, А.Чендлер, А.Пенроуз та інших. Загальновизнаними для формування загальної моделі менеджменту якості стали праці таких зарубіжних вчених, як М.Бест, Е.Демінг, Д.Джуран, Ф.Кросбі, О.Уїльямсон, А. Робертсон, А.Фейгенбаум, І. Каору, М.Мінору, І.Муто, Г.Тагучі, Ш.Шінгу та інших. Значний внесок в розвиток теорії управління якістю належить вітчизняним вченим, таким, як А. Глічев, В. Панов, Г. Азгальдов, В.Версан, Ю.Адлер, Р.Бичківський, П.Каліта, М.Шаповал Ю.Адлер, Ю.Койфман, О.Орлов, Н.Тарнавська, М.Шаповал, О.Поляков, С.Решміділова, М. Чередниченко, М. Чумаченко та ін.
Однак цілий ряд проблемних питань й досі або практично не розглядаються у науковій літературі, або ж визнані як загальні без їх остаточного наукового розв’язання. Це стосується передусім економіко-організаційних аспектів зростання та підтримання якості. На сьогоднішній день практично відсутні наукові дослідження нових організаційних та ринкових інститутів управління якістю на постприватизаційному етапі розвитку вітчизняних підприємств, моделі організаційно-економічної ефективності забезпечення якості, що дозволило б удосконалити процеси управління якістю в плані досягнення максималізації конкурентоспроможності підприємництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФАКТОРИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок