Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Утилізація залізовмісних відходів виробництва пігментного Титану (IV) оксиду

Утилізація залізовмісних відходів виробництва пігментного Титану (IV) оксиду

Назва:
Утилізація залізовмісних відходів виробництва пігментного Титану (IV) оксиду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Заречений Володимир Григорович
УДК 628.477:661.882.22-14
Утилізація залізовмісних відходів
виробництва пігментного Титану (IV) оксиду
21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України, м.Львів
кафедра екології та охорони навколишнього
середовища, завідувач кафедри
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Шмандій Володимир Михайлович
Кременчуцький державний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України,
м. Кременчуг, кафедра екології,
завідувач кафедри
кандидат технічних наук
Друзюк Василь Миколайович
Львівський регіональний державний центр
стандартизації, метрології та сертифікації
Міністерства економіки України, м.Львів
генеральний директор
Провідна установа Національний технічний університет
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 28 жовтня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРК 35.052.16 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.С.Бандери, 12, VIII н.к., ауд.122).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул.Професорська, 1).
Автореферат розісланий 15 вересня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
кандидат технічних наук, доцент Нагурський О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Розвиток виробництва титану (IV) оксиду, який є цінним хімічним продуктом, що використовується не тільки в промисловості України, але й експортується в понад 50 країн світу, супроводжується наростанням об’ємів промислового відходу цього виробництва – заліза (ІІ) сульфату. На сьогоднішній день цей продукт використовується тільки для виробництва неорганічних пігментів, які є низькосортними і не знайшли широкого застосування, в незначних об’ємах відхід знайшов застосування для виготовлення коагулянтів, дослідні партії використовуються в цементній промисловості. Проте такі незначні об’єми використання відходу далеко не в повній мірі вирішують проблеми його утилізації, тому основна його маса направляється на звалища виробничих відходів. На сьогоднішній день на ВАТ “Сумихімпром” накопичено більше 1 млн.т. відходу, на ДАК “Титан” (м.Армянськ, Крим) – більше 2 млн.т. В м.Суми під звалище зайнято біля 1,2 га орної землі, в Криму половину ореолу звалища захоплює прибережний район затоки Сиваш і саму затоку. Слід зважити на те, що відхід містить значну кількість вільної сірчаної кислоти, яка з ґрунтовими водами та з водами затоки Сиваш розноситься на сотні гектарів земель, засолюючи їх, міняючи структуру ґрунтів, забруднюючи іонами титану та хрому, що міститься в відходах. Враховуючи, що в дисертаційній роботі вирішуються питання комплексної утилізації цих відходів шляхом впровадження цілої низки перспективних технологій, в результаті реалізації яких отримують цінні для народного господарства, конкурентноздатні на ринку продукти, то стає зрозумілим, що робота є актуальною та потрібною для України, оскільки в результаті її реалізації вдасться запобігти значній екологічній небезпеці, яку створювали відходи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно з планом науково-дослідницької роботи кафедри “Екологія та охорона навколишнього середовища” Національного університету “Львівська політехніка” з проблеми “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” згідно з науково-технічною програмою Міністерства освіти України, № державної реєстрації 0194 U 029586.
Мета і задачі дослідження: Мета роботи полягає в розробленні комплексної стратегії утилізації заліза (ІІ) сульфату - відходу виробництва титану (IV) оксиду та розроблення технологічних аспектів перспективних технологій цієї утилізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Утилізація залізовмісних відходів виробництва пігментного Титану (IV) оксиду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок