Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКУ В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ

ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКУ В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКУ В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,30 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний аграрний університет
ЛЕНЮК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 633.85:631.583
ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКУ В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ
06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному аграрному університеті
Кабінету Міністрів України
 
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, професор
,
Національний аграрний університет,
професор кафедри рослинництва
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
ЩЕРБАКОВ Віктор Якович,
Одеський державний аграрний університет,
завідувач кафедри рослинництва
кандидат сільськогосподарських наук професор КУЦЕНКО Олександр Михайлович,
Полтавська  державна  аграрна  академія,
завідувач кафедри рослинництва
Провідна установа: Херсонський державний аграрний університет,
кафедра рослинництва, Міністерство аграрної політики України, м. Херсон
Захист відбудеться “24” січня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.10 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ- 41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус №3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ - 41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий “16” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Косолап М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки накопичено чисельні дані про вплив добрив та інших засобів хімізації на врожайність і якість насіння соняшнику.
Наукові дослідження і практика землеробства показують, що порушення науково обгрунтованої технології застосування хімічних препаратів може призвести до суттєвого забруднення навколишнього середовища (атмосфери і води, погіршення родючості грунту) і, як результат, до різкого зниження якості рослинницької продукції, що негативно відіб’ється на здоров’ї людини і тварин.
Стосовно такої важливої для України технічної культури як соняшник, питання про екологічно безпечну технологію його вирощування в науковій літературі висвітлено недостатньо, особливо мало даних щодо раціональної системи удобрення цієї культури, не вивчалися також питання застосування елементів мікробіологічного азотного живлення, дії стимуляторів, регуляторів росту та мікроелементів. Система живлення рослин соняшнику традиційно розглядалася ізольовано і тому не мала комплексного технологічного вирішення. В результаті мінеральні добрива, які вносились під соняшник, використовували не тільки культурні рослини, а й бур’яни. Отже, в оптимізації умов мінерального живлення соняшнику винятково важливе значення має зменшення забур’яненості грунту і посівів.
В цілому, створення оптимальних умов живлення рослин соняшнику, та захист посівів від бур’янів – головні умови формування його продуктивності, чим і визначається актуальність теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові-дослідження виконані у 1995-1999 рр., згідно з тематичним планом кафедри рослинництва Національного аграрного університету (м. Київ) (державний реєстраційний номер 0196V001973).
Мета і завдання дослідження. Метою досліджень було визначення оптимальних параметрів мінерального живлення рослин за рахунок внесення добрив, мобілізації азотофіксуючої діяльності мікрофлори, формування одновидового фітоценозу шляхом повного знищення бур’янів екологічно безпечними заходами та одержання продукції із стандартною якістю.
Для досягнення цієї мети дослідженнями передбачалось вирішення таких завдань:
-вивчити вплив програмованого внесення мінеральних добрив на формування урожаю з мінімальним вмістом шкідливих речовин;
-визначити роль асоціативних азотофіксувачів на врожайність насіння соняшнику і можливість заміни мінерального азоту, біологічним;
-визначити вплив біостимуляторів, регуляторів росту і суспендованих рідких добрив (лактофолів) на продуктивність соняшнику;
-встановити вплив строків сівби і ефективність протруєння насіння на польову схожість і з’явлення сходів, ступінь забур’яненості посівів та продуктивність соняшнику;
-розробити систему заходів щодо догляду за посівами соняшнику з метою заміни гербіцидів механічними обробітками грунту;
-перевірити результати досліджень у виробничих умовах;
-дати економічну і біоенергетичну оцінку досліджуваним агротехнічним заходам з оптимізації системи живлення соняшнику у посушливих умовах півдня України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СОНЯШНИКУ В СТЕПОВІЙ ЗОНІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок