Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН БІЛКОВО-ЛІПІДНОГО ОБМІНУ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ

СТАН БІЛКОВО-ЛІПІДНОГО ОБМІНУ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ

Назва:
СТАН БІЛКОВО-ЛІПІДНОГО ОБМІНУ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТЕФАНОВИЧ АЛЬОНА АНДРІЇВНА
УДК:616.153.96:577.115:618.531/.532+618.36+618.3-008.6-055.26
СТАН БІЛКОВО-ЛІПІДНОГО ОБМІНУ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті
ім. С. І. Георгієвського МОЗ України.
Науковій керівник: | доктор медичних наук, професор Іванов Ігор Ісаакович, Кримський державний медичний університет
ім С. І. Георгієвського МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства і гінекології №2.
Офіційні опоненти: | Заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри акушерства і гінекології №2 Харківського національного медичного університета МОЗ України, доктор медичних наук,
професор Паращук Юрій Степанович.
доктор медичних наук, професор Бойчук Алла Володимирівна, Тернопільська Державна медична академія ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри акушерства і гінекології ФПО.
Захист дисертації відбудеться « 24 » квітня 2008 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському національному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий «14»березня 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор В. В. Лазуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прееклампсія вагітних на теперішній час є одним з найбільш загрозливих ускладнень вагітності. Частота прееклампсії за останні роки не має тенденції до зниження. За даними офіційної статистики 2007 року, в Україні частота прееклампсії вагітних становила 5-16%, на частку важких форм прееклампсії припало 0,5%, при цьому затримка внутрішньоутробного розвитку плода спостерігалася в 56% випадків, а 30% пологів у вагітних з прееклампсією (ПВ) були передчасними. У клініці прееклампсії збільшилася мертвонародженість, що складає 14% всіх перинатальних втрат. Дані ВООЗ 2007 року свідчать, що смертність при даній патології складає 10-30‰.
Прееклампсія вагітних розвивається внаслідок патологічних перетворень між плодом і материнським організмом, часто вслід за клінічними проявами прееклампсії в організмі вагітної відмічається внутрішньоутробне страждання плода. Клінічно це виявляється затримкою внутрішньоутробного розвитку плода, різним ступенем внутрішньоутробної гіпоксії, а в ранньому неонатальному періоді розвитком у новонароджених респіраторного дистрес синдрому, порушенням процесів адаптації. Однією з ключових ланок патогенезу є активація процесів периокислення білків і ліпідів. Активація перекисного окислення призводить до гіперпродукції вільних радикалів, які мають ушкоджувальну дію на мембранні внутрішньоклітинні білки, нуклеїнові кислоти.
Відбуваються зміни не тільки в кількості, але і в структурі білка. Одним з найважливіших етапів патогенезу розвитку прееклампсії вагітних є зміна регуляції процесів утворення, обміну, деградації, а також утворення нових «патологічних» форм альбуміну. Процеси утворення модифікованих форм альбуміну викликають значні зміни білка, унаслідок чого виникають порушення всіх властивостей і функцій альбуміну, що призводять до поліорганної недостатності. Дані зміни відбуваються не тільки в материнському організмі, але й у фетоплацентарному комплексі. Змінюється швидкість і терміни утворення сурфактанту легенів при даній патології, а надалі й розвиток респіраторного дистрес синдрому новонароджених.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась як фрагмент планової науково-дослідної роботи кафедри акушерства та гінекології №2 Кримського державного медичного університету ім. С. І. Георгієвського МОЗ України: «Профілактика, діагностика і лікування порушень репродуктивної функції жінок» (шифр 02/9 № державної реєстрації 0105U004676).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАН БІЛКОВО-ЛІПІДНОГО ОБМІНУ ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок