Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток управлінської культури в професійно-технічному навчальному закладі

Розвиток управлінської культури в професійно-технічному навчальному закладі

Назва:
Розвиток управлінської культури в професійно-технічному навчальному закладі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,84 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
Академії педагогічних наук України
МЕДВЕДЬ Валерій Володимирович
УДК 371.113: 377.112.4: 65.29
Розвиток управлінської культури в професійно-технічному
навчальному закладі
Спеціальність: 13.00.01 – загальна пе
дагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, доцент
Єльникова Галина Василівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, кафедра менеджменту освіти, завідувач
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, доцент
Сорочан Тамара Михайлівна,
Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, ректор
кандидат педагогічних наук, доцент
Виговська Ольга Іванівна
Державна науково-педагогічна бібліотека ім. В.А.Сухомлинського Академії педагогічних наук України, відділ науково-аналітичної обробки і поширення інформації в сфері освіти, завідувач
Провідна установа | Інститут педагогіки АПН України, лабораторія управління закладами освіти, м. Київ.
Захист відбудеться “22” березня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м.Київ-53, вул. Артема, 52 - А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий “22” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Снісаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зміна соціально-економічної структури суспільства, перехід до ринкової економіки шляхом реформування потребує докорінної модернізації національної системи підготовки робітничих кадрів.
Виявились неактуальними кваліфікації, які вимагало індустріальне суспільство, тому що зупинилися „заводи-гіганти”, які мали при собі професійно-технічні навчальні заклади для підготовки кваліфікованих робітників. Підготовка робітничих кадрів з тих самих напрямків і в тому ж обсязі втратила сенс через економічну недоцільність.
Держава, яка поступово втрачала великі виробничі підприємства (заводи, фабрики, виробничі об’єднання), не могла більше утримувати існуючу кількість професійно-технічних навчальних закладів, але мала зберегти систему професійно-технічної освіти для розвитку ринкової економіки в Україні. У таких умовах природно була зруйнована централізована система державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів. Приватна підприємницька сфера тільки почала розвиватися в гострій конкурентній боротьбі й не мала реальної змоги замовляти підготовку кваліфікованих робітників.
Професійно-технічна освіта опинилася у своєрідному вакуумі. Як результат цього, з’явився зустрічний рух професійно-технічних навчальних закладів, діючих підприємств різних форм власності й служб зайнятості, що мав установити контактні зв’язки й вивести заклади з кризової ситуації. Цим самим почався процес входження системи професійно-технічної освіти в ринок праці.
Проте діючі навчальні плани, програми, обладнання професійно-технічних навчальних закладів не відповідали потребам ринку. Адміністративний корпус системи ПТО не володів маркетинговими знаннями й відповідними навичками, що стало необхідним для існування професійно-технічних навчальних закладів у ринкових умовах.
Виникло протиріччя між реальною практичною потребою цільової переорієнтації діяльності й соціального статусу професійно-технічних навчальних закладів і рівнем загальнокультурної та теоретичної підготовки керівного складу системи професійно-технічної освіти до здійснення цих перетворень.
Таким чином, у першій половині 90-х років проблемним стало питання загального економічного виживання системи професійно-технічної освіти в рамках становлення ринку при мінімальному задоволенні матеріальних потреб цієї сфери освіти з боку держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток управлінської культури в професійно-технічному навчальному закладі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок