Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЦЕВІ військові формування Збройних сил Німеччини на території Рейхскомісаріату “Україна” (1941-1944 роки)

МІСЦЕВІ військові формування Збройних сил Німеччини на території Рейхскомісаріату “Україна” (1941-1944 роки)

Назва:
МІСЦЕВІ військові формування Збройних сил Німеччини на території Рейхскомісаріату “Україна” (1941-1944 роки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,19 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “
Києво-Могилянська Академія”
Дерейко Іван Іванович
УДК 94(4)”1941/1944”
МІСЦЕВІ військові формування Збройних сил Німеччини
на території Рейхскомісаріату “Україна” (1941-1944 роки)
07.00.01 – історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету „Києво-Могилянська академія”.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Бажан Олег Григорович,
старший науковий співробітник
Інституту історії України НАН України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Кучер Володимир Іванович,
головний науковий співробітник
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України;
кандидат історичних наук,
Дзьобак Володимир Васильович,
голова Ради Всеукраїнської організації пенсіонерів.
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра історії України.
Захист відбудеться 09.06.2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.02 у Національному університеті „Києво-Могилянська Академія” Міністерства освіти і науки України (04070, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2, 1 корпус, кім.301).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного університету „Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2).
Автореферат розісланий 04.05. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук, професор Ю. А. Мицик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Звернення до проблеми діяльності українських добровольчих формувань у Збройних силах нацистської Німеччини в значній мірі обумовлена станом вивчення теми в радянській, західній та сучасній українській історичній науці. Складність опрацювання зазначеної теми дослідження полягає у наявності стійких стереотипів її сприйняття, ідеологічній „незручності” та неоднозначності, масовості та неоднорідності такого явища, як військовий колабораціонізм.
Найвиразніше суперечливість згаданого явища виявилась саме у Рейхскомісаріаті “Україна” (РКУ), де політика безоглядного визиску і експлуатації людських та природних ресурсів країни супроводжувалась масовим створенням збройних формувань з місцевого населення. На території Рейхскомісаріату „Україна” з одного боку, попри загалом антинацистські настрої, кількість добровольців не зменшувалась до кінця окупації, а з іншого – їх надійність не витримувала жодних серйозних випробувань.
Саме тому історія збройних частин вермахту і поліції з українців в РКУ є чи не найбільш міфологізованим аспектом всієї “легіонової політики” Так позначається практика створення державою іншонаціональних добровольчих частин (легіонів) в своїх збройних силах (напр. французький Іноземний легіон, іспанські Іноземні терції тощо). ІІІ Рейху. Дуже часто ці узагальнення походять з пропагандистських штампів часів Другої світової війни.
Глибоко дослідити історію військового колабораціонізму в роки Другої світової війни можна виключно шляхом вивчення його локалізованих проявів. Адже українські добровольчі частини – це маса окремих збройних формувань, мета і обставини створення яких були різними, і далеко не завжди вкладалися в рамки якоїсь стрункої системи. Таких досліджень в сучасній українській історіографії – одиниці.
Суспільна актуальність наукових зусиль у даному тематичному спектрі пов’язана з необхідністю подолання ідеологем і схем, які перешкоджають формуванню стабільної громадянської спільноти і часто використовуються тими політичними силами, які не сприймають ідею суверенної української державності.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане у рамках комплексної наукової теми „Україна в Центрально-Східній Європі”, що розробляється на кафедрі історії НаУКМА. Крім того, тема пов’язана з дослідженнями відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МІСЦЕВІ військові формування Збройних сил Німеччини на території Рейхскомісаріату “Україна” (1941-1944 роки)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок