Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦЕРКОВНЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ КІНЦЯ ХVІІІ – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

ЦЕРКОВНЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ КІНЦЯ ХVІІІ – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЦЕРКОВНЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ КІНЦЯ ХVІІІ – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,81 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Левицький Віталій Орестович
УДК: 94 (477.4): 262.2 “17/18”
ЦЕРКОВНЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ
КІНЦЯ ХVІІІ – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЗАПОРІЖЖЯ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства і філософії Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
КРИСЬКОВ АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ,
Тернопільський державний технічний університет
імені Івана Пулюя, доцент кафедри українознавства
і філософії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПІНЧУК ЮРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ,
Інститут історії НАН України, завідувач відділом
української історіографії
кандидат історичних наук, доцент
МЕЛЬНИЧЕНКО ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ,
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, доцент кафедри історії України
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться 30.06.2006 р. о _14____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 5, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий 28.05.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ткаченко В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для вичерпної характеристики соціально-економічного розвитку суспільства у той чи інший період його історії, форм власності на засоби виробництва, організації виробничого процесу та суспільного розподілу, масштабів й форм виробництва, необхідно враховувати різноманітні сторони господарського розвитку, в тому числі і господарську діяльність церкви, яка відігравала важливу роль в економічному житті держави. Тому, не врахувавши економічної діяльності церкви, неможливо дати всебічну оцінку її соціальної функції.
Звернення до розвитку церковного землеволодіння на Правобережній Україні кінця XVIII – першої половини XІX ст. зумовлено ще й тим, що в українській історіографії на сьогодні немає узагальнюючої праці, яка б розкривала проблеми, пов’язані з маєтками духовенства зазначеного періоду. Актуальність теми дослідження визначило й те, що необхідно всебічно і критично проаналізувати історіографію проблеми та архівні матеріали, які вводяться в науковий обіг вперше. Наступним, важливим моментом, який визначає необхідність вивчення даної проблеми, є той факт, що сільське господарство Правобережної України представляло собою сферу активного втручання духовенства і експлуатації ним селянської праці.
Актуальність теми визначається необхідністю застосування в сучасних умовах при реформуванні аграрного сектора економіки України історичного досвіду існування господарських форм сільськогосподарського виробництва адже багато явищ і процесів, які відбувалися в кінці ХVІІІ – першій половині ХІХ ст., проявляються у нових умовах і на новій основі в Україні.
Однією з характерних рис аграрного ладу Правобережної України кінця XVIII – першої половини ХІХ ст. було тривале збереження в структурі землеволодіння церковних маєтків. Церковне землеволодіння було найбільш стабільним, порівняно з поміщицьким і селянським. А церковне господарство хоча і поступалося за своїми масштабами поміщицькому, проте відігравало важливу роль в аграрному, промисловому й торгово-лихварському розвитку краю.
Питання, пов’язані з історією церковного землеволодіння, окрім властиво соціального та економічного аспектів, неминуче виводять на з’ясування актуальної проблеми міжцерковних відносин та відносин церкви й держави, а, отже, набувають політичного характеру. Зрештою, саме конфесійна політика самодержавства була одним з вирішальних чинників, що зумовив остаточну секуляризацію маєтків духовенства і визначив спосіб її проведення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЦЕРКОВНЕ ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ НА ПРАВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ КІНЦЯ ХVІІІ – ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок