Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ КРАНIОЦЕРЕБРАЛЬНОЇ ГIПОТЕРМІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ РАННІХ ГЕСТОЗІВ /БЛЮВАННЯ/ ВАГІТНИХ

ЗАСТОСУВАННЯ КРАНIОЦЕРЕБРАЛЬНОЇ ГIПОТЕРМІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ РАННІХ ГЕСТОЗІВ /БЛЮВАННЯ/ ВАГІТНИХ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ КРАНIОЦЕРЕБРАЛЬНОЇ ГIПОТЕРМІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ РАННІХ ГЕСТОЗІВ /БЛЮВАННЯ/ ВАГІТНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТИМЧЕНКО Юрій Володимирович
 
УДК 618.3 - 08: 616.831-008 - 085.832.9
ЗАСТОСУВАННЯ КРАНIОЦЕРЕБРАЛЬНОЇ ГIПОТЕРМІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ
ЛІКУВАННІ РАННІХ ГЕСТОЗІВ /БЛЮВАННЯ/ ВАГІТНИХ
14.01.01- акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
ХАРКІВ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник : доктор медичних наук, професор Щербина Микола Олександрович, професор кафедри акушерства та гінекології №1 Харківського державного медичного університету МОЗ України
Офіційні опоненти :
доктор медичних наук, професор Богдашкін Микола Григорович, професор кафедри акушерства та гінекології №2 Харківського державного медичного університету МОЗ України
доктор медичних наук, професор Кулікова Лілія Федорівна, провідний науковий співробітник відділення гінекології Інституту охорони здоров`я дітей та підлітків АМН України, м. Харків
Провідна установа : Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, м. Київ, акушерсько-гінекологічний відділ
Захист дисертації відбудеться "14" листопада 2002 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті ( 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4; т.43-07-26 ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна , 4.
Автореферат розісланий "14" жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, доцент ________________Танько О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з головних проблем сучасного акушерства є антенатальна охорона плоду і профілактика перинатальної захворюваності та смертності.
Пошук нових методів лікування раннього гестозу вагітних, на фоні зниження народжуваності і збільшення частоти безплідності має в даний час особливу значимість і актуальність.
Частота цієї патології за даними різних авторів коливається від 10 до 17 % (В.І. Кулаків, 1995; Г.М. Савельєва, 1996; В.І. Грищенко, 1997; В.О. Паєнок, 1997). Сучасні терапевтичні методи, наявні в арсеналі акушерів-гінекологів, не завжди достатньо ефективні і не завжди гарантують успіх у лікуванні ранніх гестозів.
В останні роки в клінічну практику широко впроваджуються фізичні, немедикаментозні методи лікування, які виключають шкідливий вплив лікувальних препаратів на внутрішньоутробний плід, а також запобігають можливості сенсибілізації вагітної. В терапії раннього гестозу знайшли широке застосування голкорефлексотерапія, гіпербарична оксігенація, лазерна акупунктура, електросон, електрофорез магнію синусоїдальним модульованим током (Р.І.Шаліна, 1995; В.В.Вєтров, 1998; М.А.Паліна, 1998; В.М.Бесєдін, 2000).
Одне з головних місць серед немедикаментозних методів лікування різноманітної патології займають термічні засоби, наприклад, гіпотермія, причому найбільше поширення знайшли методи локального охолодження. Вони мають високу ефективність і відсутність генералізованого впливу на головний мозок пацієнта, що є важливим у вагітних жінок (С.Н.Копшев, 1985; С.А.Амаякян, 1989; Г.А.Бабійчук, 1998; В.І.Грищенко, 2000).
Оскільки в основі механізму терапевтичної дії краніоцеребральної гіпотермії лежить нормалізація обмінних процесів у тканинах головного мозку, це призводить до нормалізації взаємовідносин між корою головного мозку і підкірковими структурами, знижує активність ядер застійного порушення в центральній нервовій системі.
На додаток до цього слід зазначити, що під дією краніоцеребральної гіпотермії збільшується толерантність тканин до тканинної гіпоксії, поліпшується матково - плацентарний кровообіг, що сприяє оптимізації фетального гомеостазу (В.І.Гри- щенко, М.О.Щербина і співавт., 1997; О.О.Заварзіна, 1999).
Важливим чинником є відновлення кислотно-лужної рівноваги в крові матері і ембріону (А.М.Биховський, 1995; І.В.Мнетко, 1996; В.І. Грищенко, Г.А.Бабійчук, 1999).
В акушерській практиці є досвід застосування краніоцеребральної гіпотермії у плодів і новонароджених із метою попередження гіпоксії і постгіпоксічного набряку головного мозку (Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ КРАНIОЦЕРЕБРАЛЬНОЇ ГIПОТЕРМІЇ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ РАННІХ ГЕСТОЗІВ /БЛЮВАННЯ/ ВАГІТНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок