Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення конструкцій і технологій верхньої будови колії для сучасних умов експлуатації залізниць України

Удосконалення конструкцій і технологій верхньої будови колії для сучасних умов експлуатації залізниць України

Назва:
Удосконалення конструкцій і технологій верхньої будови колії для сучасних умов експлуатації залізниць України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ
Дніпропетровський національний університет залізничного
транспорту імені академіка В. Лазаряна
Костюк Михайло Дмитрович
УДК 625.12/14
Удосконалення конструкцій і технологій
верхньої будови колії для сучасних умов експлуатації залізниць України
Спеціальність 05.22.06 – залізнична колія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі «Проектування та будівництво доріг» Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Міністерства транспорту та зв`язку України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Даніленко Едуард Іванович,
Київський університет економіки і технологій транспорту Міністерства транспорту та зв`язку України, професор кафедри «Реконструкції та експлуатації залізниць і споруд», м. Київ.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Босов Аркадій Аркадійович,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Міністерства транспорту та зв`язку України, професор кафедри «Прикладна математика», м. Дніпропетровськ;
– кандидат технічних наук, доцент
Шраменко Володимир Павлович,
Українська державна академія залізничного транспорту Міністерства транспорту та зв`язку України, професор, завідувач кафедри «Колія та колійне господарство», м. Харків.
Захист відбудеться 19.06.2008р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.820.01 при Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна за адресою: 49010, м. Дніпропетровськ, вул. академіка В. Лазаряна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.
Автореферат розісланий 18.05.2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.820.01,
д.т.н., професор М.О. Костін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ Нові умови експлуатації на залізницях України, інтеграція Укрзалізниці в міжнародну систему транспортних коридорів Європа – Азія, все це призводить до необхідності розвитку і впровадження на магістральних лініях технічного прогресу та модернізації колії, нових технологій колійного господарства, впровадження залізобетонних шпал замість дерев'яних, пружних скріплень замість жорстких та інш. Впровадження залізобетонних шпал в колію замість дерев'яних є об’єктивною необхідністю, обґрунтованою насамперед економічною недоцільністю використання дорогої ділової деревини для укладання в колію. Але разом з тим впровадження залізобетонних шпал, які являються більш довговічними, вимагає необхідного наукового обґрунтування насамперед тому, що колія на залізобетонних шпалах є більш жорсткою у порівнянні із дерев'яними шпалами.
Аналіз наукових досліджень з пружно-жорсткісних параметрів роботи верхньої будови колії (ВБК) з різними типами рейкових опор дозволяє відмітити, що жорсткість рейкової колії на залізобетонних шпалах, укладених з типовою епюрою 1840 шп/км (тобто при відстанях між опорами 546 мм), є занадто великою і перевищує більше ніж в 2 рази жорсткість колії на дерев’яних шпалах, укладених з такою ж епюрою шпал. На закордонних залізницях досить широко застосовують укладання колії на залізобетонних шпалах з відстанями між опорами 590, 600, 650 мм, жорсткість колії при цьому зменшується. Крім того, додаткові пружні властивості колії можна забезпечити за рахунок застосування пружних скріплень, замість типових жорстких скріплень типу КБ. З цього можна зробити висновок про те, що епюру для залізобетонних шпал можливо робити більш розрідженою ніж для дерев’яних.
Раніше, у 1960-1980-х роках, науковцями Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту було проведено дослідження основних параметрів рейкової колії на залізобетонних шпалах при відстанях між осями 590-610 мм, які показали можливість зменшення епюри для колії на залізобетонних шпалах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Удосконалення конструкцій і технологій верхньої будови колії для сучасних умов експлуатації залізниць України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок