Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону

Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону / сторінка 4

Назва:
Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,17 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Основний зміст дисертаційної роботи
У першому розділі "Теоретичні засади розвитку трудового потенціалу в аграрному секторі виробництва" розглядаються теоретичні аспекти дос-лідження економічної сутності трудового потенціалу як основної складової виробничих ресурсів та особливості його відтворення в аграрному секторі економіки. Наведена методика оцінки формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві.
Узагальнюючою категорією процесу становлення і розвитку людини в трудовій діяльності, а також важливим виробничим ресурсом, який необхідний для безперервності суспільного виробництва є трудовий потенціал.
Трудовий потенціал – це сукупність наявної робочої сили та залишкових трудових можливостей суб’єктів трудової діяльності, що сформовані або формуються в умовах ринкового виробництва і характеризуються діалектичною єдністю кількісних і якісних ознак.
В економічній літературі поряд з терміном "трудовий потенціал" вживаються терміни "трудові ресурси", "людський капітал" і "робоча сила". Ці поняття взаємопов’язані, але не тотожні. На нашу думку категорія "трудові ресурси" відображає лише кількісну величину наявного ресурсу, а "трудовий потенціал" – ще й потенційні можливості суб’єктів трудової діяльності та їх якісні характеристики. Що стосується понять "людський капітал" та "робоча сила", то слід зазначити, що трудовий потенціал є узагальнюючою величиною, а досліджувані категорії – його основними складовими, які загалом характеризуються наступними ознаками: здоров'я; освіта; професіоналізм; моральність і вміння працювати в колективі; творчий потенціал; активність; організованість і самодисципліна; ресурси робочого часу (рис. 1).
Рис. 1. Структура і якісні параметри трудового потенціалу
Важливою передумовою формування та розвитку трудового потенціалу є його відтворення, яке представляє собою безперервне відновлення і підтримання фізичних сил та розумових здібностей людини, постійне оновлення і підвищення трудової кваліфікації працівників, забезпечення росту їх загальноосвітнього і професійного рівня.
Тісна взаємодія людини з природою, менш інтенсивний вплив економічних законів, зумовлений специфікою землі та самого сільськогосподарського виробництва, надзвичайна різноманітність природнокліматичних умов та місцерозташування земельних ділянок накладає певний відбиток на процес відтворення трудового потенціалу в сільському господарстві, особливо сезонність виробництва, яка призводить до неповної зайнятості працівників впродовж року, нестабільного рівня заробітної плати тощо.
В роботі запропоновано виділяти наступні групи особливостей відтворення трудового потенціалу в сільському господарстві:
- природні, в основу яких покладено біологічна суть людини, її тісний зв'язок і залежність від природи, що призводить до нерівномірного використання впродовж року та вимагає обов’язкового його регулювання шляхом вибору оптимальної спеціалізації сільськогосподарських підприємств;
- економічні, які полягають в забезпеченні стабільної зайнятості сільського населення; відшкодуванні реальної вартості використаної робочої сили; ліквідації дисбалансу в оплаті праці та нееквівалентності обміну вартостей між аграрним та іншими секторами економіки;
- соціальні, які ґрунтуються на створенні морального суспільного відчуття гарантованої соціальної стабільності та захищеності сільського працівника з боку держави та роботодавця.
Оцінку формування та використання трудового потенціалу, а також дослідження його внутрішнього змісту доцільно розглядати з таких позицій: визначення загальної величини трудового потенціалу; аналіз якісного складу та руху робочої сили; рівень забезпеченості та використання трудових ресурсів; аналіз ефективності використання праці.
Важливим фактором, який визначає ефективність сільськогосподарського виробництва є забезпеченість трудовим потенціалом та рівень його використання. Недостатня забезпеченість робочою силою може призвести до невиконання запланованого обсягу виробництва продукції, а надлишок – до неповного її використання та зниження продуктивності праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок