Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону

Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону / сторінка 5

Назва:
Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,17 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Крім того, аналізуючи питання забезпеченості робочою силою потрібно пам’ятати, що в сучасних умовах внаслідок помітного скорочення обсягів виробництва підприємства більше стикаються не з проблемою нестачі, а з наявністю зайвої робочої сили, необхідністю скорочення робочих місць і водночас – збереження кваліфікованих кадрів на майбутнє.
Визначаючи потребу в робочій силі, необхідно враховувати кон’юнктуру ринку, володіти ситуацією на ринку праці з метою забезпечення ефективного покриття потреби підприємства в кваліфікованих працівниках, що є передумовою реалізації його цілей.
Основний показник ефективності використання трудових ресурсів – це продуктивність праці, що є головною якісною характеристикою ефективної системи господарювання ринкового типу, в якій вільний рух капіталу і робочої сили сприяє розширенню ємності товарного ринку, ринку праці та капіталу, а також забезпечує товаровиробникам нагромадження основного капіталу, нормальне відтворення залученої до економічної діяльності робочої сили, створення інвестиційних та інноваційних фондів, а також вирішення інших соціально-економічних питань.
У другому розділі "Рівень і ефективність використання праці в сільському господарстві регіону" досліджено сучасний рівень зайнятості та стан ринку праці на селі, а також проведено оцінку формування робочої сили та ефективності використання праці в сільськогосподарському виробництві регіону.
Перехід України до ринкової економіки було розпочато і продовжується за умов структурної кризи, яка призвела до зростання соціальних і економічних проблем села. Провідне місце серед них займають демографічна криза, проблеми зайнятості селян, формування ринку праці, зміни у трудових відносинах. Всі ці проблеми супроводжується трансформацією відносин власності на землю і майно, розвитком нових форм господарювання, децентралізацією сільськогосподарського виробництва, застосуванням нових технологій, що забезпечують зростання продуктивності праці і спонукають вивільнення працівників з галузі. Ці процеси істотно впливають на відтворення трудового потенціалу аграрного сектору економіки України.
Однією з невирішених і складних проблем відтворення трудового потенціалу в Україні є незадовільний рівень продовольчого споживання населення, особливо сільського, який зумовлений, перш за все, низьким рівнем їхніх доходів та соціальних державних гарантій, що веде до неможливості задоволення необхідних матеріальних та духовних потреб, які є умовою відтворення повноцінної та ефективної робочої сили. Спостерігається суцільне зубожіння населення, адже рівень сукупних доходів фактично дорівнює величині споживчих сукупних витрат, при умові, що більше половини отриманих грошових коштів витрачається на харчування і лише близько 20 % на непродовольчі товари та послуги – оплату житла, комунальних продуктів та послуг, одягу тощо.
Найдешевшою завжди була і залишається робоча сила в сільському господарстві і це з огляду на те, що властивим для галузі є високий рівень затрат фізичної праці та відносно низький рівень механізації. Рівень середньомісячної заробітної плати сільського працівника в 2003 р. був найнижчим серед інших галузей народного господарства і склав лише 52,1 % від середнього рівня та 41,7 % від рівня промисловості. Крім того, її рівень лише на 48,2 % (а з 01.12.03 на 33,7%) перевищує рівень мінімальної заробітної плати і при цьому залишається нижче прожиткового мінімуму працездатної особи на 24,9 %.
Зменшення чисельності сільського населення Дніпропетровської області за період з 1995 по 2003 р. на 7,0 %, зумовило загальне скорочення кількості зайнятих на 14,1 %.
Аналіз ринку праці в сільській місцевості показав, що в 2003 році на селі проживала лише четверта частина всього економічно активного населення області, із них зайняті становлять лише 59,0 %. Частка безробітних у сільській місцевості продовжує зростати, що свідчить про відсутність у значної частини селян, особливо старше працездатного віку, можливості влаштуватися на роботу в сільській місцевості, внаслідок незадовільної економічної та соціальної інфраструктури села.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок