Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону

Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону / сторінка 9

Назва:
Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,17 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Слід зазначити, що останнім часом цим факторам приділялося мало уваги на місцях через нестачу коштів у місцевих бюджетах, що в результаті призвело до руйнування соціальної сфери та занепаду українського села. Тому проблема функціонування закладів соціальної інфраструктури села потребує негайного вирішення, в тому числі шляхом посилення участі й відповідальності держави перед територіальними громадами.
З позиції держави обов’язковим є:
– розробка та впровадження державних програм та заходів щодо поліпшення та відновлення невиробничої інфраструктури з метою задоволення життєвих потреб сільського населення;
– внесення змін до бюджетного та податкового законодавства, які забезпечували б акумулювання коштів у бюджетах органів місцевого самоврядування на рівні, необхідному для утримання закладів соціальної сфери;
– поступове відновлення державного інвестування невиробничої інфраструктури з впровадження прозорого механізму розподілу цих коштів між регіонами відповідно до їх територіального розміру та кількості населення.
Проте, основна тяга все ж таки має бути переміщена саме на територіальну громаду, одним із найважливіших завдань якої є підвищення життєвого рівня населення та розвиток соціальної інфраструктури села. Зокрема, вирішення цієї задачі повинно передбачатися планом соціального розвитку сільської територіальної одиниці, який складається органами місцевого самоврядування і включає наступні розділи:
1. Зміна соціальної та кваліфікаційно-професійної структури трудового потенціалу.
2. Підготовка, перепідготовка кадрів та підвищення їх кваліфікації.
3. Покращення умов праці та охорони здоров'я працюючих.
4. Підвищення життєвого рівня населення та розвиток соціальної інфраструктури села.
5. Удосконалення соціальних відносин та соціального захисту працівників.
Для прогнозування перспективи кількості зайнятого сільського населення Дніпропетровської області в аграрному виробництві, складено кореляційно-регресійну модель, формування якої залежить від факторів: коефіцієнту природного приросту сільського населення (х1), рівня його міграції (х2); фондозабезпеченості сільськогосподарських угідь (х3); виходу валової продукції в порівнянних цінах 2000 року на 100 га сільськогосподарських угідь (х4) та на одного середньорічного працівника (х5); частки валової продукції тваринництва (в порівнянних цінах 2000 року) в загальному обсязі виробництва (х6).
Розрахунки обмежені шістьма факторами, оскільки вплив кожного з них повинен бути змістовно і кількісно визначений, чого не можливо досягти при занадто великій їх кількості.
Рівняння регресії, яке моделює залежність рівня зайнятості (Ух) від перерахованих факторів має вигляд:
Ух=5,164+0,197х1+0,018х2+0,004х3+0,011х4-0,050х5+0,022х6.
Рівняння показує, що з більшістю факторів результативна ознака має прямопропорційний зв'язок. Так, із підвищенням коефіцієнту природного приросту сільського населення, рівня міграції та частки більш трудоємкого виробництва продукції тваринництва в загальному обсязі об'єктивно зрозумілим стає і збільшення числа зайнятого населення. Зростання фондозабезпеченості сільськогосподарських угідь та окупності їх використання також призводить до одночасного збільшення результативної ознаки, що, в свою чергу, свідчить про екстенсивний спосіб використання наявного ресурсного потенціалу Дніпропетровської області. Що стосується річної продуктивності праці, то з нею рівень зайнятості має обернений зв'язок, тобто з підвищенням факторної ознаки – результативна зменшується.
Обчислені парні коефіцієнти кореляції показують, що в найбільш щільному зв’язку результативна ознака перебуває з останніми чотирма факторами, які й мають найвагоміший вплив на зміну кількості зайнятого населення в сільськогосподарському виробництві. Цей висновок підтверджується відсотковою часткою впливу кожного з них: фондозабезпеченості на 17,4 %, виходу валової продукції на 100 га сільськогосподарських угідь та одного працівника відповідно на 19,9 та 24,6 %, а також частки валової продукції тваринництва в загальному обсязі на 19,0 %.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Формування та використання трудового потенціалу в сільському господарстві регіону

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок