Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ЗАСІБ АДАПТАЦІЇ ДІТЕЙ В ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДАХ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ

КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ЗАСІБ АДАПТАЦІЇ ДІТЕЙ В ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДАХ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ЗАСІБ АДАПТАЦІЇ ДІТЕЙ В ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДАХ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,24 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЧИГИРИН Олександр Григорович
УДК 379.82:796 (043.3)
КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ЗАСІБ
АДАПТАЦІЇ ДІТЕЙ В ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДАХ
СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ
13.00.06 - теорія, методика і організація культурно-просвітньої
діяльності
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і
мистецтв. Міністерство культури і туризму України.


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
кандидат педагогічних наук, професор Кірсанов Володимир Володимирович,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри прикладної культурології.
доктор соціологічних наук, професор Цимбалюк Наталія Миколаївна,
Київський національний університет ім. Т.Шевченка, професор кафедри загальної соціології;
кандидат педагогічних наук, старший науковий
співробітник Зубалій Микола Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, завідувач лабораторії фізичного розвитку.


Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний
університет, кафедра культурології, Міністерство
освіти і науки України.
Захист відбудеться 16 лютого 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса,36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв ( 01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).


Автореферат розісланий
15січня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю розробки нових форм і методів адаптації дітей до умов навчання в інтернатних закладах спортивного профілю. Це передбачає не тільки вивчення впливу нових умов і режимів життєдіяльності на самопочуття, фізичну, емоційну, інтелектуальну сфери дитини, на її успішність в навчанні, а й створення педагогічних технологій, спрямованих на сприяння адаптаційному процесу.
Однією з найважливіших ланок в системі профільного навчання є спеціалізовані інтернатні спортивні заклади (училища олімпійського резерву, вищі училища фізичної культури, ліцеї-інтернати спортивного профілю тощо). За час своєї діяльності (перші такі заклади були створені в середині 60-х років ХХ ст.) вони зарекомендували себе як ефективна форма підготовки спортсменів високого класу. В них створено потужну матеріально-спортивну базу, сконцентровано висококваліфікований тренерсько-викладацький персонал, гармонійно поєднано навчально-виховну та спортивну діяльність, розроблено сучасні методики спортивного вдосконалення юних спортсменів, до мінімуму зведено соціальні негативні фактори. Сьогодні ці заклади є найбільш ефективними в системі підготовки спортсменів високого класу та висококваліфікованих спеціалістів з фізичного виховання, фізичної та психологічної реабілітації засобами фізичної культури.
Разом з тим, ряд проблем з адаптації учнів до умов перебування, навчання заважає спортивним закладам повною мірою реалізувати свої переваги, а дітям – свій природний творчий потенціал. За даними статистики, на першому році навчання близько 20% вихованців залишають навчання в інтернатних спортивних закладах. Тому актуальним є дослідження особливостей адаптаційного процесу в цих закладах, розробка педагогічних методик для сприяння, полегшення процесу „входження” дітей в нове для них соціально-культурне, виховне середовище, з одного боку, для мінімізації негативного впливу зовнішніх чинників на фізичний, психологічний стан юних спортсменів, а з іншого, для формування стійкої позитивної мотивації до навчання, подальшого перебування в даних закладах, вдосконалення своєї спортивної майстерності, успішного подолання так званого адаптаційного періоду.
В інтернатних закладах спортивного профілю особлива увага звертається на організацію культурно-просвітньої діяльності, що постає як цілісна педагогічна система, охоплюючи навчальну і позанавчальну роботу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ЗАСІБ АДАПТАЦІЇ ДІТЕЙ В ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДАХ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок