Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЕТНІЧНИХ СТЕРЕОТИПІВ НА ПРОЦЕС МІЖОСОБИСТІСНОГО ОЦІНЮВАННЯ

ВПЛИВ ЕТНІЧНИХ СТЕРЕОТИПІВ НА ПРОЦЕС МІЖОСОБИСТІСНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Назва:
ВПЛИВ ЕТНІЧНИХ СТЕРЕОТИПІВ НА ПРОЦЕС МІЖОСОБИСТІСНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
КВАС ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
 
УДК 159. 922.2
ВПЛИВ ЕТНІЧНИХ СТЕРЕОТИПІВ
НА ПРОЦЕС
МІЖОСОБИСТІСНОГО ОЦІНЮВАННЯ
19.00.05 – соціальна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент Корнєв Микола Ничипорович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри соціальної психології.
Офіційні опоненти :
доктор психологічних наук, професор Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна, Прикарпатський університет імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України ( м. Івано-Франківськ), завідувач кафедри соціальної психології;
кандидат психологічних наук, доцент Хоружий Сергій Миколайович, Київський національний лінгвістичний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри психології.
Провідна установа:
Інститут соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія методології психосоціальних та політико-психологічних досліджень.
Захист відбудеться 25 лютого 2003 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01 в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України ( 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2 )
Автореферат розісланий “_24___” __січня_2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На етапі сучасних перетворень – в Україні актуальним є вивчення стилів життя молоді, оскільки молодь це найбільш продуктивна частина суспільства, а стиль життя молоді – це вибір життєвого шляху з метою реалізації насамперед внутрішнього потенціалу, здібностей. Звісно, стиль життя молодих людей є способом самопізнання і самовираження, а також формою соціального відображення дійсності. Активне формування світоглядної позиції молоді – центрального утворення її самосвідомості – здійснюється шляхом інтенсивного аналізу та прийняття індивідуального і соціального досвіду набутого в діяльності та спілкуванні. Це багаторівневий процес соціального пізнання, істотне місце в якому відіграють соціально-перцептивні компоненти, що визначають не лише способи (механізми) засвоєння соціальних знань, уявлень, але й суттєві змістові характеристики світогляду, особистісну й соціальну ідентичність.
Швидкість, з якою відбувається процес переоцінки історичних знань, теорій, подій минулого нашої держави і народу в складних умовах економічного реформування, політичної нестабільності та ідеологічного хаосу, справляє глибокий вплив на свідомість молоді, істотно ускладнюючи процеси її соціалізації, спонукаючи до пошуків найбільш стійких соціальних образів, символів, еталонів, зразків для самоототожнення. Стереотипи невід’ємний елемент буденної свідомості. Вони акумулюють деякий стандартизований колективний досвід, наявний індивіду в процесі навчання і спілкування з іншими, допомагають йому орієнтуватися в житті і певним чином спрямовують його поведінку. Їх суть – у відображенні ставлення, настановлення даної соціальної групи до певного явища.
Проблема стереотипізації як одного з найважливіших механізмів соціалізації широко аналізувалася в дослідженнях Е.Еріксона, Дж.Міда, Г.Тарда, Г.Теджфела, О.Бодальова, Б.Паригіна, А.Петровського, В.Петровського. В контексті соціальної перцепції її розглядали Г.Олпорт, Д.Тібо, Г.Келлі, Г.Хоманс, Ф.Хайдер, Т.Ньюком, М.Осгуд, Г.Андреєва, С.Кондратьєва, М.Корнєв, А.Коваленко. Етнічна самосвідомість була предметом дослідження у працях Г.Лебона, Г.Тарда, К. Юнга, Ю.Бромлея, Л.Дробіжевої, Г.Солдатової, О.Донченко, П.Гнатенка, В.Павленко, М.Пірен, С.Тагліна, М.Шульги та ін.
Актуальність дослідження специфіки етносоціального оцінювання в межах українського суспільства пояснюється як тенденціями розвитку сучасного суспільства, так і логікою розвитку науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ЕТНІЧНИХ СТЕРЕОТИПІВ НА ПРОЦЕС МІЖОСОБИСТІСНОГО ОЦІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок