Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЧИСЛЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ОБРОБКИ СПЕКТРОМЕТРИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПОЛІВ ГАММА- ВИПРОМІНЮВАННЯ

ОБЧИСЛЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ОБРОБКИ СПЕКТРОМЕТРИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПОЛІВ ГАММА- ВИПРОМІНЮВАННЯ

Назва:
ОБЧИСЛЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ОБРОБКИ СПЕКТРОМЕТРИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПОЛІВ ГАММА- ВИПРОМІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,26 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ ТЕХНIЧНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ЕНТЕЛІС Олена Марківна
УДК 007.001.362
ОБЧИСЛЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ОБРОБКИ
СПЕКТРОМЕТРИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПОЛІВ ГАММА-
ВИПРОМІНЮВАННЯ
Спеціальність 05.13.13 – Обчислювальні машини, системи і мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Науково-дослідному та проектно-конструкторському інституті "Іскра" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Войлов Юрій Григорович
Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Іскра" Міністерства освіти і науки України,, директор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Скобцов Юрій Олександрович
Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри "Автоматизовані системи управління"
кандидат технічних наук, доцент
Пустоваров Володимир Ілліч
Національний технічний університет України "КПІ", доцент кафедри обчислювальної техніки
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Захист вiдбудеться “19” червня 2003 р. о 13 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради К. 11.052.03 Донецького національного технічного університету за адресою : 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, учб. корпус 1, ауд. 201.
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Донецького національного технічного університету за адресою : 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, учб. корпус 2.
Автореферат розісланий “17” травня 2003
Вчений секретар
спеціалiзованої вченої ради К 11.052.03
кандидат технічних наук, доцент Г. В. Мокрий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У наш час науково-технічний прогрес виявляється настільки стрімким, що приводить до широкого впровадження комп'ютерної техніки і, як наслідок, математичних методів практично в усі галузі науки і техніки. Відбувається процес поглиблення комп’ютеризації методів природничих наук, наприклад фізики, яка найбільшою мірою накопичила досвід моделювання різних явищ. При цьому коло задач, розв'язуваних фізикою, вимагає виконання обробки величезних масивів експериментальних даних, у тому числі й у реальному часі. Усе це пред'являє досить жорсткі вимоги до комп'ютерних систем обробки інформації, а також до програмно алгоритмічних засобів, їх швидкодії й ефективності.
Сьогодні особливо актуальною є задача створення нового покоління комп’ютерних систем контролю радіаційної ситуації, здатних вирішувати задачу дистанційного виявлення й ідентифікації слабких джерел іонізуючого випромінювання, забезпечуючи тим самим картографування забрудненої місцевості і планування робіт по усуненню наслідків радіаційного забруднення спецпідрозділами служби з надзвичайних ситуацій.
Відсутність на цей час необхідних пристроїв для виконання обробки потоків експериментальних даних полів гамма-випромінювання у реальному часі призводить до витрат значних коштів і часу для організацій необхідної обробки інформації, що також підтверджує актуальність створення комп'ютерної системи для обробки спектометричної інформації з функціями розпізнавання зображень .
Перераховані вище проблеми визначили спрямованість дисертаційної роботи, що присвячена питанням ефективної апаратної й програмно-алгоритмічної організації процесів розпізнавання гамма-зображень шляхом створення спеціалізованої обчислювальної системи для збору, збереження й обробки спектрометричної інформації в складі комплексу технічних засобів візуалізації полів гамма-випромінювання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана протягом 1997-2002 р. відповідно до планів науково-дослідних робіт:
И-01/98 “Розробка наукових засад моделювання властивостей біологічних об'єктів, як детекторів іонізуючого випромінювання” № держ. реєстрації 0198U002447, (1998-2000);
И-03/00 “Інформаційне моделювання зображуючих властивостей систем гамма-бачення з гексагональною апертурою та дослідження її томографічних властивостей” № держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОБЧИСЛЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ОБРОБКИ СПЕКТРОМЕТРИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПОЛІВ ГАММА- ВИПРОМІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок