Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політика радянської держави у сфері культури в українському селі (кінець 20-х – 30-ті роки)

Політика радянської держави у сфері культури в українському селі (кінець 20-х – 30-ті роки)

Назва:
Політика радянської держави у сфері культури в українському селі (кінець 20-х – 30-ті роки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,99 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ІМЕНІ І. КРИП’ЯКЕВИЧА
інститут народознавства
Мандрик Ярослав Іванович
УДК 93/99 (4 Укр.)
Політика радянської держави у сфері культури
в українському селі (кінець 20-х – 30-ті роки)
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Львів – 2006


Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України у відділі історії середніх віків (м. Львів).
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Кульчицький Станіслав Владиславович,
Інститут історії України НАН України, заступник директора інституту з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Капустян Ганна Тимофіївна,
професор кафедри історії, теорії держави та права Кременчуцького державного політехнічного університету;
доктор історичних наук, професор
Морозов Анатолій Георгійович,
завідувач кафедри новітньої історії України Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького;
доктор історичних наук, професор
Плисюк Василь Пилипович,
завідувач кафедри українознавства Львівського державного аграрного університету.
Провідна установа: Київський національний університет імені Т.Шевченка,
м. Київ
Захист відбудеться 21 березня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .222.01 в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розіслано 27 cічня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Патер І.Г.
І. Загальна характеристика.
Актуальність теми. Інтерес до історії особливо зростає в критичні моменти життя народу, бо історична пам’ять є важливим джерелом його морального оновлення, духовної сили і політичної енергії. Сучасні процеси державотворення, особливо трансформація політичної та соціально-економічної систем суверенної України, переконливо доводять необхідність врахування результатів розвитку культури села 1930-х рр. Тому дослідження наукової проблеми політики радянської держави у сфері культури в українському селі наприкінці 20-х – у 30-ті рр. ХХ ст. є актуальним, має як теоретичне, так і прикладне значення.
Прикладне значення проблеми полягає, звичайно, не в тому, щоб запозичити корисний досвід культурного будівництва на селі в період створення комуністичної системи влади і власності. Ні за метою культурних перетворень, ні за їх методами досвід тоталітарної держави не може бути застосований державою, яка має дві корінні відмінності від сталінської: вона є національною і демократичною. Значення цієї проблеми полягає передусім в тому, щоб визначити культурні параметри людини, яка вийшла з радянського минулого і звернути особливу увагу на подолання таких її рис, які заважають формуванню громадянського суспільства. Не секрет, що посткомуністичне суспільство погано справляється з проблемами освіти, просвітництва і підготовки кадрів. Автоматизм ринкових механізмів в даному випадку є вадою, а не перевагою, і потрібна осмислена робота держави, щоб подолати залишки тоталітаризму у свідомості людей, які більшу частину життя прожили в Радянському Союзі.
У постановці цієї проблеми є, однак, грань, де можна прямо запозичувати досвід тоталітарної держави за умови, що ми цей досвід скеруємо на досягнення іншої мети. Сучасній державі потрібно вдосконалювати навчання і просвітництво, і тут можна придивлятися до методів навчання і пропаганди, які використовувалися радянською владою.
Специфіка цієї теми зумовлюється тим, що потрібно подолати інертність мислення, яке активно нав’язувалося радянською компартійно-тоталітарною ідеологією. Різні аспекти історичного минулого радянські історики були змушені вивчати під кутом зору насаджуваної згори ідеології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Політика радянської держави у сфері культури в українському селі (кінець 20-х – 30-ті роки)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок