Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ЯК СУБ’ЄКТА ОСВІТНІХ ПРАВОВІДНОСИН

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ЯК СУБ’ЄКТА ОСВІТНІХ ПРАВОВІДНОСИН

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ЯК СУБ’ЄКТА ОСВІТНІХ ПРАВОВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ К.Д. УШИНСЬКОГО
РЯБЕНКО МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
УДК 378.937 + 378.4 + 378.126
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ
ЯК СУБ’ЄКТА ОСВІТНІХ ПРАВОВІДНОСИН
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
ЦОКУР Ольга Степанівна,
Одеський національний університет
імені І.І.Мечникова,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЯВОРСЬКА Галина Харлампіївна,
Одеський юридичний інститут
Харківського національного
університету внутрішніх справ,
професор кафедри юридичної психології і педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент
КІЧУК Ярослав Валерійович,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
доцент кафедри суспільних наук
Захист дисертації відбудеться „ 26 ” червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Нищинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий „ 22 ” травня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Освіта як соціокультурний процес охоплює цілу систему правовідносин, що існують між державою та освітніми закладами, державою й особистістю, вчителями й учнями і т.ін. Зокрема, Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про вищу освіту”, “Про охорону дитинства”, “Про позашкільну освіту” встановлено правові норми щодо управління системою освіти та її матеріально-технічного і фінансового забезпечення, закріплено регламент діяльності освітніх закладів і правовий статус учасників навчально-виховного процесу, що повинно сприяти реалізації їхніх гарантованих прав і свобод. Через це сучасний етап розвитку правової держави вимагає більш досконалої системи правової підготовки майбутнього вчителя, яка забезпечувала б його спроможність у нових соціально-економічних умовах ефективно здійснювати функції своєї професійної діяльності як суб’єкта освітніх правовідносин.
Зазначимо, що проблема правової підготовки майбутнього вчителя на сучасному етапі є актуальною, незважаючи на грунтовний доробок досліджень останніх років, виконаних у контексті: формування його правосвідомості (Г.Васянович, М.Городинський, І.Єрмолаєва, Г.Іполітов, Я.Кічук, Л.Колберг, І.Пилипенко, В.Туганов, В.Хропанюк та ін.), ціннісно-правових орієнтацій (В.Алексєєв, В.Афанасьєв, В.Лодзинська, Н.Волкова, М.Казаріна, В.Сайко та ін.) і правової культури (В.Бурмістров, Ф.Бурчак, О.Жалинський, Г.Касянович, М.Кейзеров, І.Козубовська, М.Подберезський, І.Романова, О.Саломаткін та ін.); підготовки студентів педагогічних закладів освіти до викладання права у школі (В.Берман, С.Болоніна, В.Вербицька, А.Долгова, П.Мусінов та ін.), правового виховання учнів і профілактики правопорушень серед них (Г.Давидов, В.Дубровський, Н.Захарченко, Н.Козюбра, А.Макаренко, В.Оксамитний, В.Оржеховська, Г.Пономаренко, В.Сухомлинський, Н.Ткачова, М.Фіцула та ін.), правового забезпечення професійно-педагогічної діяльності (Е.Карпова, В.Одарій, В.Радул, Г.Яворська та ін.).
Враховуючи загальноосвітні тенденції, спрямовані на побудову правової держави, орієнтацію на пріоритети загальнолюдських цінностей, визнання та дотримання прав людини, сучасна українська школа потребує нового покоління учителів, здатних усвідомлювати себе активними суб’єктами освітніх правовідносин й активно діяти, вдосконалюючи правове виховання учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ЯК СУБ’ЄКТА ОСВІТНІХ ПРАВОВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок