Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі і методи управління загальносистемними характеристиками адаптивних виробничо-економічних систем

Моделі і методи управління загальносистемними характеристиками адаптивних виробничо-економічних систем

Назва:
Моделі і методи управління загальносистемними характеристиками адаптивних виробничо-економічних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,29 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Развитие рыночных отношений в Украине потребовало от предприятий са
мостоятельного принятия экономических решений как в оперативном так и
в стратегическом управлении


ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мадих Артем Анатолійович
УДК 519.87: 330.46: 65.012
Моделі і методи управління загальносистемними характеристиками адаптивних
виробничо-економічних систем
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент
Овечко Галина Сергіївна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Сергєєва Людмила Нільсівна, Запорізький національний університет, професор кафедри економічної кібернетики (м. Запоріжжя)
кандидат економічних наук Берсуцький Антон Якович, Донецький університет економіки та права, доцент кафедри інформатики і інформаційних технологій (м. Донецьк)
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться 5 липня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 2 червня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Г. Беспалова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Умови трансформаційної економіки, в яких функціонують підприємства України, характеризуються високим рівнем нестабільності й мінливості. Значні зміни, що відбуваються у виробництві, торгівлі, науці й техніці, вимагають підвищеної уваги керівників підприємств до динамічних умов функціонування й використання нових інструментів гнучкого, адаптивного управління, що має найбільшу актуальність для великих виробничо-економічних систем (ВЕС).
Однак у деяких випадках впровадження нових підходів до управління ВЕС має безсистемний характер, що посилює негативний вплив певних об’єктивних чинників і призводить до зниження ефективності діяльності ВЕС. Про це можуть свідчити показники рентабельності підприємств, динаміка яких не має наявної тенденції і обумовлюється скоріше сформованими умовами функціонування підприємств у певному періоді. Так, наприклад, рентабельність підприємств металургійної галузі за 2000-2003 р. склала відповідно: 9,8%, 5,1%, 4,6%, 7,9%, машинобудування: –0,3%, 4,0%, 1,5%, 1,9%.
Таким чином, у процесі розвитку ринкових відносин об'єктивно виникає потреба у формуванні нових методів управління, спрямованих не стільки на підвищення ефективності поточного стану ВЕС, скільки на забезпечення життєздатності в довгостроковій перспективі за рахунок управління такими загальносистемними характеристиками (ЗСХ), як гнучкість, еластичність, стійкість, надійність.
У зв'язку з цим розробка моделей і методів управління загальносистемними характеристиками ВЕС, які дозволяли б підвищити ефективність методів адаптивного управління, є однією з найважливіших задач забезпечення життєздатності економічних систем, що функціонують у нестабільних умовах.
Питанням забезпечення адаптивності підприємств і визначення загальносистемних характеристик присвячені роботи багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених, серед яких слід виокремити: В.А. Забродського, Т.С. Клебанову, Ю.Г. Лисенка, В.Л. Петренка, Л.Н. Сергєєву, В.М. Тимохина, М.Г. Гузя, В.Г. Соколова, В.А. Смирнова, С. Біра та інших. Однак, питання управління загальносистемними характеристиками для забезпечення адаптивності й життєздатності ВЕС є недостатньо дослідженими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделі і методи управління загальносистемними характеристиками адаптивних виробничо-економічних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок