Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЙРОТКАНИННІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ В СКЕЛЕТНОМУ М’ЯЗІ ПРИ РІЗНИХ СПОСОБАХ ЙОГО РЕІННЕРВАЦІЇ (експериментально-морфологічне дослідження)

НЕЙРОТКАНИННІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ В СКЕЛЕТНОМУ М’ЯЗІ ПРИ РІЗНИХ СПОСОБАХ ЙОГО РЕІННЕРВАЦІЇ (експериментально-морфологічне дослідження)

Назва:
НЕЙРОТКАНИННІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ В СКЕЛЕТНОМУ М’ЯЗІ ПРИ РІЗНИХ СПОСОБАХ ЙОГО РЕІННЕРВАЦІЇ (експериментально-морфологічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,96 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Міністерство охорони здоров’я України
Національний медичний університет імені О.О.Богомольця
КОСТИНСЬКИЙ Григорій Борисович
УДК 616.816:616.818.91/.92:57.086
НЕЙРОТКАНИННІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ В СКЕЛЕТНОМУ М’ЯЗІ ПРИ РІЗНИХ СПОСОБАХ ЙОГО РЕІННЕРВАЦІЇ
(експериментально-морфологічне дослідження)
14.03.09. - гістологія, цитологія і ембріологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
КИЇВ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Медичному інституті Української асоціації народної медицини
Науковий консультант - доктор медичних наук, професор Коломійцев А. К., Медичний інститут Української асоціації народної медицини, завідуючий кафедрою гістології, цитології та ембріології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Скибо Галина Григорівна, Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця, зав. відділом цитології.
доктор медичних наук, професор Барсуков Микола Петрович, Кримський державний аграрний університет, зав. кафедрою гістології та радіобіології.
доктор медичних наук, професор Луцик Олександр Дмитрович, Львівський державний медичний університет, зав. кафедрою гістології, цитології та ембріології.
Провідна установа - Запорізький державний медичний університет МОЗ України, кафелра гістології, цитології та ембріології.
Захист відбудеться “15” лютого 2001 року о13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06, Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, пр. Перемоги, 34
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (м.Київ, вул. Зоологічна 3)
Автореферат розісланий 28 грудня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грабовий О. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Вступ. Проблема нейротканинних взаємовідносин у скелетному м’язі має як теоретичний, так і клінічний аспекти. Теоретичне значення досліджень, направлених на вивчення взаємовідносин іннерваційного апарату м’язів з їх основними тканинами в умовах експерименту і патології, полягає у з’ясуванні морфологічних основ нервової трофіки цього органу. Клінічне значення спостережень, які проводяться у цьому напрямку, визначається необхідністю удосконалення способів реіннервації денервованих м’язів. Зростання травматизму в сучасних умовах нерідко супроводжується ушкодженням, включно до повного розриву, периферичних нервів, які забезпечують іннервацію скелетних м’язів. Це робить недоцільним використання нейрорафії і викликає необхідність пошуку нових способів хірургічного лікування денервованих м`язів, оскільки результат реіннерваційних операцій в значній мірі залежить від створення належних умов регенерації нервових структур. Враховуючи значення нервової системи в підтримці іншими тканинами рівня диференціювання, а також те, що результат відновних операцій багато в чому залежить від характеру невротизації тканин, які регенерують (Студитский А.Н., 1959, 1980; Волкова О.В., 1978; Володина А.В. и др., 1980; Мэттсон П., 1982; Frey M. et al., 1991 та ін.), було здійснено це дослідження.
Актуальність теми. Поширення хірургічного лікування ушкоджень периферичних нервів і пов’язаних з цим нейродистрофічних змін денервованих скелетних м’язів викликає необхідність розробки і впровадження нових більш раціональних методів оперативних впливів і з’ясування закономірностей відновлення нейротрофічного забезпечення м’язів у таких умовах. Оскільки ступінь зворотності післяденерваційних змін у м'язах знаходиться в прямій залежності від повноти і часу її реіннервації, розробка нових способів останньої, направлених на більш повну реалізацію регенеративних властивостей периферичних нервів, є умовою прискорення відновлення функції м’язу і відповідно зменшення часу лікування хворих. Інтерес становить також питання про характер і повноту відновлення іннерваційних механізмів м'язу в залежності від типу проведеного оперативного втручання. В цьому плані суттєве значення має з’ясування впливу способу реіннервації м’язу на часові, кількісні і якісні взаємовідносини між початковими етапами невротизації і її кінцевими результатами, а саме відновлення морфофункціонального стану реіннервованого м'язу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: НЕЙРОТКАНИННІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ В СКЕЛЕТНОМУ М’ЯЗІ ПРИ РІЗНИХ СПОСОБАХ ЙОГО РЕІННЕРВАЦІЇ (експериментально-морфологічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок