Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА

ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА / сторінка 10

Назва:
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,42 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 

Проведено аналіз наявних вимірювань величини опозиційного ефекту та ступеню поляризації Pmin для низькоальбедних астероїдів. Знайдено кореляцію обох параметрів із величинами показників кольору UB. Показано, що низькоальбедні астероїди з найменшими показниками кольору (UB0.3m) характеризуються найменш вираженим опозиційним ефектом яскравості та найменшою від’ємною поляризацією в порівнянні з іншими низькоальбедними астероїдами. До цієї групи темних астероїдів відносяться переважно астероїди F-типу та деякі астероїди С- і Р-типів поверхні, що характеризуються слабким поглинанням в ближній ультрафіолетовій ділянці спектра. Знайдену залежність параметрів фазових кривих блиску та поляризації низькоальбедних астероїдів від спектрального нахилу якісно можна пояснити в межах механізму когерентного підсилення зворотного розсіювання світла. Поверхні астероїдів, для яких не проявляється опозиційний ефект, очевидно, складаються з оптично однорідної темної речовини, де переважає однократне розсіювання, що не дає когерентного підсилення. Збільшення спектрального нахилу в ультрафіолетовій ділянці спектра може вказувати на зростання відносного внеску в розсіювання світлої речовини і відповідно на зростання вкладу другого й більш високих порядків розсіювання, що призводить до збільшення внеску механізму когерентного підсилення зворотного розсіювання світла. Наведено результати лабораторного й чисельного моделювання, що показують вплив оптичної гетерогенності поверхневого шару на фазові залежності блиску та поляризації. Лабораторні виміри сумішей темної та світлої речовини показують, що добавка невеликої кількості світлої речовини з високою відбивною здатністю (~5% від загальної ваги) у темну речовину може привести до значних змін від’ємної поляризації, при цьому істотно не впливаючи на величину альбедо [17].
Показано, що для кентаврів і транснептунових тіл має місце тенденція зменшення ширини фотометричних і поляриметричних опозиційних сплесків у порівнянні з астероїдами головного поясу. В межах механізму когерентного підсилення зворотного розсіювання світла це може пояснюватися різними розмірами інтерференційної бази при розсіюванні світла в реголіті цих тіл. До подібного ефекту може призводити збільшення середніх розмірів частинок поверхні та/або збільшення пористості поверхневого шару, коли збільшується середня довжина пробігу світла між частинками реголіту. Наведено результати чисельного моделювання виміряних фазових кривих блиску і поляризації транснептунових тіл. Використовувалася чисельна модель К. Муйнонена, побудована на урахуванні когерентного розсіювання релеєвськими розсіювачами методом Монте-Карло [46]. Показано, що вузькі модельні піки від’ємної поляризації та блиску відповідають більшим довжинам вільного поширення світла в середовищі. Для по-верхонь з високою відбивною здатністю це може свідчити про те, що розсіюючі центри розташовані на достатній відстані один від одного. Зокрема, моделювання спостережень фазових залежностей поляризації та блиску високоальбедних карликових планет Еріс і Плутон, вказує на те, що їх поверхні скоріш за все вистелені достатньо великими частинками.
Розділ 5. Пошук взаємозв'язків оптичних і динамічних характеристик. У цьому розділі описується пошук взаємозв'язків оптичних властивостей по-верхонь малих тіл з різними орбітальними характеристиками, критерії і результати класифікації транснептунових тіл за типами поверхонь та розподіл класів об’єктів у поясі Койпера.
Відзначено, що астероїди F-типу, що відрізняються аномальними поляриметричними властивостями, також виділяються за своїми динамічними характеристиками. Астероїди цього типу зустрічаються переважно у внутрішній зоні головного поясу астероїдів, на відміну від інших низькоальбедних тіл.
Наведено результати пошуку кореляцій між показниками кольору кентаврів і транснептунових тіл та їхними орбітальними характеристиками. Пошук проводився для кожного динамічного класу окремо за такими параметрами: показники кольору BV, VR, BR, абсолютна зоряна величина, перигелійна відстань, велика піввісь та ексцентриситет орбіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок