Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА

Загрузка...

ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА / сторінка 12

Назва:
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,42 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Вірогідно, саме тіла ВВ-типу є представниками так званої динамічно “гарячої” популяції транснептунових тіл.
Запропонована класифікація транснептунових тіл за показниками кольору їхніх поверхонь відображає сучасний фізико-хімічний стан цих тіл. Відсутність інших фундаментальних даних про їх властивості (наприклад, альбедо, розмір, маса) не дає змогу зробити вибір між можливими сценаріями еволюції тіл поясу Койпера. Можна відзначити два найпростіших сценарії, що пояснюють існування різних типів поверхні:
1. Різні типи вказують на різну еволюційну історію транснептунових тіл, а відмінність поверхонь від BB до RR-типу вказує на різний час впливу на поверхню тіла різноманітних космогенних процесів. У цьому випадку кожен з типів представляє різну стадію еволюції популяції транснептунових тіл.
2. Тип поверхні відображає первісну відмінність речовини цих тіл. В цьому випадку RR-тип представляє найбільш примітивні за складом об'єкти “холодної” популяції транснептунових тіл, а тіла BB-типу містять зразки речовини, що сформувалася при більш високих температурах і занесена на транснептунові орбіти в результаті еволюції (“гаряча” популяція). Проміжні BR та IR-типи можуть представляти наслідки “старіння” поверхонь BB й RR-типів відповідно.
Розділ 6. Дослідження астероїдів в підтримку космічної місії “Rosetta”. У цьому розділі розглянуто застосування результатів дисертаційної роботи до відбору астероїдів для дослідження за допомогою космічної місії “Rosetta” Європейського космічного агентства. Метою місії був підліт до комети та її дослідження, а також дослідження одного або двох астероїдів на шляху проходження космічного апарата. Старт космічного апарату, запланований на січень 2003 р., був відкладений з технічних причин, що привело до необхідності зміни раніше відібраних об'єктів. В якості нових об'єктів було запропоновано 9 астероїдів можливих цілей, вибір яких був зроблений виходячи з орбітальних характе-ристик, необхідних для наближення космічного апарата до астероїда. З 9-ти кандидатів було необхідно в короткий термін відібрати один або два об'єкти, най-цікавіших з точки зору головної мети місії – вивчення походження Сонячної системи. Основними критеріями відбору об'єктів дослідження були: композиційний тип поверхні астероїдів, переважно С, М або Е, що раніше практично не досліджувалися в ході космічних місій, і розмір тіла. Наведено наявні і нові спостереження всіх астероїдів-кандидатів, за результатами яких вдалося визначити композиційний тип поверхні, оцінити розміри та зробити обґрунтований вибір цілей місії [31]. Вдалий запуск космічного апарату “Rosetta” у березні 2004 р. дав змогу вибрати один з оптимальніших варіантів з усіх можливих об’єктів дослідження – астероїди 21 Лютеція (М або С-тип) і 2867 Штейнс (Е-тип) [18].
Відзначено, що незважаючи на наявні чисельні спостереження астероїда 21 Лютеція, його класифікація залишається неоднозначною. Спектральні та поляриметричні спостереження цього астероїда показують подібність матеріалу його поверхні до вуглистих хондритів CV3 і С3 типів з відносно низьким вмістом вуглецю [13]. Наведено результати нових спектроскопічних і поляриметричних спостережень Лютеції, що добре узгоджуються з попередніми та доповнюють їх. Але високе альбедо p=0.22 за даними радіометричних спостережень супутника IRAS свідчить на користь класифікації Лютеції як М-типу. У той же час, поляриметричне альбедо Лютеції (0.09) не виключає С-тип поверхні [4]. Альтернативним поясненням розбіжностей між величинами поляриметричних і радіометри-чних альбедо може бути особливий склад поверхні Лютеції, як в випадку астероїда 234 Барбара, що веде до порушення кореляції “Pminальбедо”.
Зазначено, що фізичні спостереження астероїда 2867 Штейнс були розпочаті тільки в 2004 р., коли цей астероїд був оголошений можливим кандидатом для дослідження космічним апаратом. Наведено результати перших спектроскопічних спостережень цього астероїда в інтервалі 0.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок