Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА

Загрузка...

ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА / сторінка 13

Назва:
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,42 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
82.5 мкм, що показали наявність смуги поглинання поблизу 0.5 мкм, слабку депресію на 0.96 мкм, а далі плоский, без особливостей спектральний хід. Такий спектр є характерним для деяких астероїдів Е-типу, зокрема, для 64 Ангеліна. Підкреслено, що без знання альбедо неможлива впевнена класифікація цього астероїда. Наведено результати поляриметричних спостережень астероїда 2867 Штейнс, проведених на 8.2-м телескопі з метою виміряння поляриметричного нахилу. Отримані дані охоплюють діапазон фазових кутів від 10.3 до 28.3° і дозволяють визначити нахил фазової кривої поляризації h і кута інверсії inv: h =0.037 ± 0.003%/град і inv =17.3 ± 1.5є в спектральній смузі V; h =0.032 ± 0.003 %/град і inv =18.4 ± 1.0є в смузі R. Поляриметричні параметри підтверджують високо-альбедний тип поверхні цього астероїда (табл. 3). Альбедо астероїда, що було визначено за емпіричною кореляцією між величиною поляриметричного нахилу та альбедо [50], становить 0.45±0.10, при цьому загальна похибка включає як похибки визначення поляриметричного нахилу, так і похибки коефіцієнтів кореляції. Зроблено першу оцінку діаметра астероїда 2867 Штейнс D=4.6 км [24].
Відзначено важливість порівняння результатів передпольотних спостережень цих астероїдів із результатами, отриманими в ході виконання космічної місії, для перевірки й подальшого розвитку методів дистанційного зондування тіл Сонячної системи.


ВИСНОВКИ
Дисертаційна робота присвячена вивченню оптичних властивостей популяцій малих тіл, що знаходяться у внутрішній і зовнішній частинах Сонячної системи. Методи й досвід дослідження астероїдів головного поясу було з успіхом застосовано для вивчення фізичних властивостей нещодавно відкритих транснептунових тіл. В межах дисертаційної роботи в 1989–2006 рр. виконано великий обсяг фотометричних і поляриметричних спостережень більш ніж 150 малих тіл. У роботі було використано два підходи по дослідженню властивостей цих тіл: 1) проведення оглядових спостережних програм для значної кількості об'єктів з метою оцінки різноманітності оптичних властивостей і виділення груп об'єктів зі схожими властивостями та 2) детальні спостереження обраних об'єктів для уточнення їх характеристик і перевірки висновків теоретичних моделей зворотного розсіювання світла твердими поверхнями космічних тіл.
У роботі отримано наступні основні результати:
1. Виміряно показники кольору поверхонь 35-ти транснептунових тіл й 8-ми кентаврів в BVRI смугах. На основі отриманих даних разом з попередніми вимірами встановлено залежності показників кольору поверхонь від орбітальних параметрів для транснептунових тіл різних динамічних груп. З аналізу залежності показника кольору BR від нахилу орбіт отримано оцінку граничного нахилу орбіт, що розділяє динамічно “холодну” й “гарячу” популяції класичних тіл. Ця оцінка збігається з передбаченою динамічними моделями. Виявлено дві групи тіл у розподілі кентаврів за показниками кольору BV та VR, що свідчить на користь припущення про два різні джерела їх походження.
2. Запропоновано першу класифікацію тіл поясу Койпера за показниками кольору поверхонь BV, VR, VI, VJ. Виділено чотири групи тіл з різними спектральними нахилами у видимій і ближній інфрачервоній ділянках спектра від нейтральних (BB-тип) до дуже червоних (RR-тип). BR-тип включає об'єкти із проміжними значеннями показників кольору, а IR-тип – з помірно червоними поверхнями. Показано, що більшість об'єктів можна впевнено класифікувати, якщо відомі тільки три показники кольору BV, VR, VI. Визначено типи поверхні 135-ти транснептунових тіл з використанням різної кількості показників кольору.
3. Проведено поляриметричні спостереження 106-ти астероїдів, що практично подвоїло кількість астероїдів, для яких є виміри ступеня лінійної поляризації світла, відбитого їхніми поверхнями, і розширило дані про поляризаційні властивості поверхонь астероїдів рідкісних композиційних типів. На більшому спостережному матеріалі показано, що фазовий хід ступеня поляризації є діагностичним для визначення композиційного типу поверхні астероїда.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок