Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА

Загрузка...

ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА / сторінка 2

Назва:
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,42 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Частина роботи виконана в межах НДР “Дослідження опозиційного ефекту яскравості та поляризації у низькоальбедних астероїдів” Державного фонду фундаментальних досліджень Міносвіти та науки України (номер державної реєстрації 0106U011936) та спільної українсько-болгарської НДР “Поляриметрія і спектрофотометрія віддалених астероїдів, кентаврів і короткоперіодичних комет” Міносвіти та науки України (номер державної реєстрації 0106U011935), в яких здобувач була науковим керівником.
Частина досліджень проведена в межах спільних програм із НДІ “Кримська астрофізична обсерваторія”, Паризькою та Безансонською обсерваторіями (Франція), Туринською обсерваторією та Університетом м. Падова (Італія), Національним університетом м. Сан-Хуан (Аргентина), Інститутом астрофізики Андалузії (Іспанія), Інститутом астрономії (Болгарія). Спостереження на телескопах Південної європейської обсерваторії (Чілі) проведені в межах європейських Великих програм з вивчення транснептунових тіл (№ 167.C-0340 й 275.C-5048).
Мета й задачі дослідження. Метою роботи є вивчення оптичних властивостей популяцій малих тіл, що знаходяться у внутрішніх і зовнішніх областях Сонячної системи, пошук кореляцій між їх фізичними та динамічними характеристиками і розвиток методів дистанційного зондування поверхонь малих тіл.
Для досягнення цієї мети вирішувалися наступні задачі:
1. Проведення детальних фотометричних і поляриметричних спостережень обраних астероїдів головного поясу з різними властивостями відбивання поверхонь та пошук ефектів, передбачених теоретичними моделями зворотного розсіювання світла твердими поверхнями космічних тіл.
2. Поширення методів дослідження оптичних властивостей поверхонь астероїдів на вивчення тіл поясу Койпера і оцінка ролі опозиційних ефектів в інтерпретації результатів спостережень малих тіл зовнішнього поясу.
3. Здійснення широкої програми поляриметричних спостережень астероїдів різних динамічних груп і різних типів поверхонь, у тому числі рідкісних композиційних типів.
4. Розробка класифікації тіл поясу Койпера за оптичними типами їх поверхонь.
Об'єкт дослідження: астероїди, кентаври, тіла поясу Койпера.
Предмет дослідження: оптичні і фізичні характеристики малих тіл.
Методи досліджень: фотометрія, поляриметрія, статистичний аналіз, порівняння результатів спостережень з результатами чисельного і лабораторного моделювання.
Наукова новизна одержаних результатів:
1. Отримано нові дані про властивості поверхонь 35-ти транснептунових тіл і 8-ми кентаврів за результатами вимірювань показників кольору в BVRI смугах, що дало можливість разом з вимірами інших авторів встановити нові кореляції показників кольору поверхонь з орбітальними параметрами. Виявлено дві групи тіл у розподілі кентаврів за показниками кольору BV і VR, що свідчить на користь припущення про два різні джерела їхнього походження. На основі аналізу показників кольору BR вперше отримана оцінка граничного нахилу орбіт, що розділяє динамічно спокійну “холодну” і динамічно збуджену “гарячу” популяції класичних транснептунових тіл. Ця оцінка збігається із величиною, передбаченою за динамічними моделями.
2. Запропоновано першу класифікацію тіл поясу Койпера за величинами показників кольору їх поверхонь BV, VR, VI, VJ. Виділено чотири групи тіл з різними спектральними нахилами у видимій та ближній інфрачервоній ділянках спектра від нейтральних (BB-тип) до дуже червоних (RR-тип). BR-тип включає об'єкти із проміжними значеннями показників кольору, а IR-тип – з помірно червоними поверхнями. Показано, що більшість об'єктів можна впевнено класифікувати, якщо відомі тільки три показники кольору: BV, VR, VI.
3. Отримано нові дані про поляризаційні характеристики поверхонь 106-ти астероїдів, з них для 85-ти астероїдів вимірювання ступеня лінійної поляризації світла, відбитого їх поверхнями, проведено вперше. Це значно розширило дані про оптичні властивості поверхонь астероїдів різних динамічних груп і композиційних типів, і дало змогу виявити нові закономірності в поводженні фазових залежностей поляризації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХOНЬ АСТЕРОЇДІВ, КЕНТАВРІВ ТА ТІЛ ПОЯСУ КОЙПЕРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок