Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА РОБОТА У МЕХАНІЗМІ ЗАХИСТУ ПРАВ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА

ПРАВОВА РОБОТА У МЕХАНІЗМІ ЗАХИСТУ ПРАВ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Назва:
ПРАВОВА РОБОТА У МЕХАНІЗМІ ЗАХИСТУ ПРАВ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ГОЛОВАНЬ Ігор Володимирович
УДК 346.9
ПРАВОВА РОБОТА У МЕХАНІЗМІ ЗАХИСТУ
ПРАВ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
господарське процесуальне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2003Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень
Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник - | доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПрН України
Знаменський Георгій Львович,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України,
завідувач відділу проблем
господарського права (м. Донецьк) |
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, професор
Гайворонський Володимир Миколайович,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого МОН України,
професор кафедри аграрного права (м. Харків)
кандидат юридичних наук
Подцерковний Олег Петрович,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова МОН України,
доцент кафедри адміністративного
та підприємницького права (м.Одеса) | Провідна установа - | Донецький національний університет
МОН України (м. Донецьк).
Захист відбудеться “  ” квітня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 19 ” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні право на не заборонену законом підприємницьку діяльність є конституційним правом людини і громадянина. Вітчизняний підприємницький рух постійно поширюється, однак слід констатувати, що права і законні інтереси суб’єктів підприємництва на сьогоднішній день захищені ще недостатньо. Найбільш гострі проблеми виникають у стосунках суб’єктів підприємницької діяльності і державних контролюючих органів. Вирішення питань щодо захисту прав суб’єктів підприємництва до останнього часу фактично обмежувалося оскарженням вже скоєних порушень прав підприємців у господарських судах. Підприємцям необхідна науково обґрунтована система методів і засобів попередження порушень їх прав та протидії таким порушенням. Проблема розробки таких методів і засобів недостатньо висвітлена в юридичній науці, тому тема дисертаційної роботи відповідає потребі дня.
Відповідно до Конституції України держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності і господарювання (частина четверта статті 13). Існує також чимало інших законодавчих актів, які спрямовані на виконання цього важливого конституційного положення. Однак це ніяк не означає, що суб’єктам підприємництва у разі порушення їх прав можна поводитися цілком пасивно, лише очікуючи поновлення своїх прав з боку держави.
Суб’єкти господарювання повинні активно боротися з порушеннями закону з боку державних органів та захищати свої права, використовуючи всі можливості, які надані їм відповідним законодавством. Між тим у цій справі існує чимало специфічних труднощів, у тому числі суто юридичного характеру, подоланню яких може сприяти використання поступового практичного досвіду та відповідного наукового забезпечення.
Відомо, що вітчизняною наукою господарського права вже створено загальне вчення про правову роботу в економіці. Призначення цього вчення – сприяння підвищенню рівня (інтенсифікації) реалізації норм чинного законодавства (перш за все – господарського). Щодо даного дослідження, то його призначення є таким: враховуючи актуальність проблематики боротьби з правопорушеннями в сфері підприємництва та спираючись на існуючі наукові досягнення, обґрунтувати сучасний напрямок правової роботи, засоби і методи якої були б спрямовані на інтенсифікацію реалізації норм законодавства, що захищають законні права і інтереси суб’єктів господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВОВА РОБОТА У МЕХАНІЗМІ ЗАХИСТУ ПРАВ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок