Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА

ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,13 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОДІЛЛЯ

УДК 658.5.003
Рубан Тетяна Євгенівна
ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 08.06.01 – економіка підприємства і організація виробництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Кривоберець Борис Іванович,
Донецький державний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри фінансів і банківської справи
Офіційні опоненти доктор економічних наук
Александров Іван Олександрович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Хрущ Ніла Анатоліївна
Технологічний університет Поділля
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри обліку і аудиту
(м. Хмельницький)
Провідна установа Інститут економіки промисловості
Національної академії наук України,
відділ проблем регіональної економіки
(м. Донецьк)
Захист відбудеться 18.09.2001 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Технологічного університету Поділля Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Технологічного університету Поділля Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Камўянецька, 110.
Автореферат розісланий 16.08.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з головних завдань розвитку економіки України на сучасному етапі є перехід до стійкого економічного зростання. Необхідність вирішення цього завдання обумовлюється не тільки логікою функціонування економічної системи, але й декларується державою. Відповідно до стратегії економічної і соціальної політики на 2000-2004 рр. основним стратегічним завданням України на найближчі чотири роки є реалізація політики економічного зростання. При цьому в 2001 р. ставиться завдання забезпечити зростання ВВП на 4%, а в 2002-2004 рр. – в середньому, на 6,5% щороку.
В загальному випадку стійке економічне зростання забезпечується, насамперед, високим рівнем ефективності суспільного виробництва, який, у свою чергу, залежить від ефективності роботи окремих підприємств.
Проблема забезпечення зростання ефективності виробництва є ключовою в економічній науці. Більшість економічних досліджень безпосередньо або побічно пов'язані з цією проблемою. Для її успішного вирішення важливим є обгрунтований вибір показників, що повною мірою відображають сутність економічної ефективності, та дозволяють об'єктивно оцінити її рівень. Цій проблемі присвячені роботи В.М. Тарасевича, А.І. Ноткіна, О.О. Барсова, С.А. Аханова, Л.Л. Єрмоловича, М.Н. Сидорова та інших авторів. Віддаючи належне цим науковцям, необхідно, разом з тим, відзначити, що ряд питань, і в тому числі, вибір показників ефективності виробництва на рівні підприємств до кінця не вирішені.
Не менш важливою проблемою забезпечення економічного зростання є проблема забезпечення дієвості системи стимулювання, оскільки забезпечення росту ефективності виробництва обумовлюється системою стимулів. Цій проблемі присвячені роботи О.І. Амоши, М.Г. Чумаченко, Е.Г. Лібермана, В.П. Хайкіна, Н.В. Владової та багатьох інших авторів. Разом з тим, питання стимулювання підвищення ефективності виробництва в умовах розвитку ринкових відносин ще не знайшли свого остаточного вирішення. Це свідчить про необхідність дослідження дієвості і удосконалення існуючих систем економічного стимулювання.
В умовах ринкових відносин велике науково-теоретичне значення також набуває і дослідження факторів, що забезпечують стимули щодо росту ефективності виробництва, головним з яких є система оподаткування, і в першу чергу, оподаткування прибутку підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ СТИМУЛЮВАННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок