Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ РИНКОВОГО МЕХАНІЗМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ (на матеріалах сільськогосподарських підприємств

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ РИНКОВОГО МЕХАНІЗМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ (на матеріалах сільськогосподарських підприємств

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ РИНКОВОГО МЕХАНІЗМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ (на матеріалах сільськогосподарських підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський державний аграрний університет імені В.В.Докучаєва
КРАСНОЩОК СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 631.16.631.115
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ
ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ
РИНКОВОГО МЕХАНІЗМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ
(на матеріалах сільськогосподарських підприємств
Донецької області)
Спеціальність 08.07.02. — Економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків — 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському державному аграрному університеті імені В.В.Докучаєва, Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Ульянченко Олександр Вікторович.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Рабштина Василь Михайлович,
Полтавський сільськогосподарський інститут
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри економіки і маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент
Гуторов Олександр Іванович,
Харківський державний аграрний університет імені В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України,
кафедра економіки сільського господарства.
Провідна установа - Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України.
Захист дисертації відбудеться “_19_”__вересня____2001 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої ученої ради К 64.803.01 в Харківському державному аграрному університеті імені В.В.Докучаєва за адресою: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в “Комуніст - 1”, корпус 1, ауд._213_.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва
Автореферат розісланий ___16 серпня 2001 р.____
Учений секретар
спеціалізованої ученої ради МАКЕДОНСЬКИЙ А.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою проблемою сучасного етапу розвитку економіки України є пошук напрямків ефективнішого використання наявних виробничих ресурсів сільського господарства та формування потенціалу, необхідного для виробництва заданої кількості аграрної продукції.
В останні роки загальною тенденцією, що заважає розвитку галузей АПК, є випередження темпів збільшення матеріальних затрат в порівнянні з темпами підвищення виробництва продукції. Тому виникла необхідність проведення глибоких економічних реформ в АПК України і переходу до ринкових методів господарювання.
Стабілізація фінансової тривалості функціонування господарств може бути забезпечена одержанням прибутку, що є центральною проблемою виробничо–фінансової діяльності будь-якого підприємства. Цим пояснюється інтерес господарюючих суб’єктів до визначення оптимальних обсягів і структури виробництва та до формування такого рівня виробничих затрат, який забезпечить досягнення поставлених цілей у відповідності до ринкових вимог, зокрема максимальну прибутковість. Тому одним з найважливіших завдань агропромислового комплексу в умовах розвитку ринкових відносин є докорінна перебудова його структури, яка б змогла забезпечити розвиток підприємницької діяльності, а також поєднати виробничу та комерційну діяльність. Дана проблема є багатоплановою і тому вимагає комплексного підходу для свого вирішення.
Розв’язання проблеми раціонального використання ресурсів пов’язане з необхідністю прийняття оптимальних рішень в управлінні виробництвом. Це в свою чергу вимагає моделювання процесів виробництва, завдяки чому повніше й обгрунтованіше прогнозуються наслідки прийнятих рішень, здійснюється комплексне розв’язання економічних і соціальних проблем, які неминуче загострюються у перехідний період.
Дослідження проблем відтворення та раціонального використання виробничих ресурсів в аграрній сфері постійно перебуває в центрі уваги вчених-аграріїв. Значний внесок в розробку цих проблем зробили Л.М.Анічин, Г.О.Андрусенко, О.А.Бугуцький, П.П.Борщевський, П.І.Гайдуцький, М.В.Гладій, В.К.Горкавий, Т.І.Купалова, В.І.Лишиленко, І.І.Лукінов, В.П.Мартьянов, В.Я.Месель-Веселяк, О.М.Онищенко, М.К.Орлатий, Й.С.Пасхавер, Б.Й.Пасхавер, П.Т.Саблук, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ В УМОВАХ РИНКОВОГО МЕХАНІЗМУ ГОСПОДАРЮВАННЯ (на матеріалах сільськогосподарських підприємств

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок