Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: НОВЕЛІСТИКА М. ХВИЛЬОВОГО В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Загрузка...

НОВЕЛІСТИКА М. ХВИЛЬОВОГО В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ / сторінка 3

Назва:
НОВЕЛІСТИКА М. ХВИЛЬОВОГО В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,22 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Хвильового та ряду новелістів 20-30-х років ХХ ст. у взаємозв’язку з найбільш поширеними філософськими напрямами цього часу;
- розроблено класифікацію персонажів у новелістиці М.Хвильового;
-визначено основні стильові елементи і композиційні модифікації творів М.Хвильового та інших новелістів.
Теоретичне значення. Наукові положення роботи дозволяють поглибити й узагальнити наукові знання про літературний процес 20 – 30-х років, розширити коло дослідження творів письменників, які ще не стали об’єктом порівняльного аналізу науковців. Основні положення дисертації розширюють теоретичні знання про сюжетно-композиційні особливості новелістики.
Практичне значення одержаних результатів полягає у можливості використання їх у викладанні курсу “Історії української літератури” та спецкурсів у вищих навчальних закладах, а також, у майбутньому, в середніх школах із поглибленим вивченням української мови та літератури. Дане дисертаційне дослідження може бути корисне ще й тим, що містить не лише відповіді, а й ставить питання, які досі не вивчались і потребують детального й глибокого висвітлення в майбутньому.
Апробація результатів дисертаційного дослідження. Дисертація обговорена і схвалена на засіданні кафедри новітньої літератури і журналістики. Результати досліджень, до яких прийшов автор дисертації, були апробовані в доповідях на міжвузівській науковій конференції, присвяченій пам’яті В. В. Фащенка (Одеса, 2000), на ІV Всеукраїнській науково-теоретичній конференції молодих учених (Київ, 2001), на наукових конференціях “Роди і жанри літератури”, присвячених пам’яті Г.А.В’язовського (Одеса, 2001, 2004).
Обсяг та структура роботи. Дисертаційне дослідження складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків та списку використаної літератури. Загальний обсяг роботи 177 сторінок, з них 162 сторінки тексту, список літератури нараховує 183 джерела.
Основний зміст роботи
У вступі визначено актуальність роботи, названо об’єкт та предмет дослідження, сформульовано мету дослідження та передбачені нею завдання, окреслено основні джерела дисертаційного дослідження, вказано використані у роботі методи. У вступній частині відзначено наукову новизну та практичну цінність одержаних результатів дослідження новелістики М.Хвильового. Подано відомості про апробацію результатів дисертаційного дослідження та їх публікацію.
У першому розділі “Микола Хвильовий: письменник та його епоха очима сучасників і нащадків” здійснено огляд праць, присвячених творчості М. Хвильового. Відзначено зокрема, що прозова творчість М. Хвильового стала незмінним об’єктом зацікавлень критиків та літературознавців від часу виходу в світ першої збірки письменника. З відомих причин дослідження творчого доробку М.Хвильового у вітчизняній науці розпадається на два періоди: 20 – 30-ті роки, тобто від початку творчої діяльності письменника до заборони й вилучення творів М. Хвильового з літературного процесу, та після їх повернення наприкінці 80-х років. Окремий масив складають дослідження, здійснені вченими української діаспори за межами нашої країни, які до певної міри заповнювали той вакуум, що утворився у вітчизняному літературознавстві за радянських часів.
Діапазон критичних оцінок прози М. Хвильового сучасниками є дуже широким: від сліпого захоплення до цілковитого заперечення. Загалом весь масив написаного про Хвильового у 20-х та на початку 30-х років умовно розподіляється на дві частини: до літературної дискусії та після неї. Творчість М. Хвильового від самого початку оцінювалась неоднозначно, а після припинення літературної дискусії набула характеру політичного цькування.
У нашому огляді ми зупинились лише на найбільш значущих статтях, які містять цікаві й продуктивні з літературознавчої точки зору міркування й спостереження над прозою М. Хвильового, це зокрема роботи О.Білецького, С. Єфремова, О.Дорошкевича, Ю. Меженка, Є. Перліна, А. Лейтеса, М.Чиркова, М.Рудницького, В. Гадзінського.
Переоцінка творчості Хвильового з позицій вузько-ідеологічних, чи то поверхово-формальних, намагання довести беззмістовність його прози, звинувачення у песимістичному ставленні до дійсності – такими є основні мотиви виступів противників письменника.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: НОВЕЛІСТИКА М. ХВИЛЬОВОГО В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок