Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ ТА СКЛАДУ СЕРЕДОВИЩА НА ФЕТАЛЬНИЙ ГЕМОГЛОБІН І ГЕМОГЛОБІН ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ

ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ ТА СКЛАДУ СЕРЕДОВИЩА НА ФЕТАЛЬНИЙ ГЕМОГЛОБІН І ГЕМОГЛОБІН ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ

Назва:
ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ ТА СКЛАДУ СЕРЕДОВИЩА НА ФЕТАЛЬНИЙ ГЕМОГЛОБІН І ГЕМОГЛОБІН ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ КРІОБІОЛОГІЇ І КРІОМЕДИЦИНИ
Тимченко Наталія Миколаївна
УДК 612.014.46.111.11:57.043
ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ ТА СКЛАДУ СЕРЕДОВИЩА НА ФЕТАЛЬНИЙ ГЕМОГЛОБІН І ГЕМОГЛОБІН ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ
03. 00. 19 – кріобіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини
Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Моісеєв Віктор Олексійович,
Інститут проблем кріобіології і кріомедицини Національної
академії наук України, головний науковий співробітник
відділу кріобіофізики.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Жегунов Геннадій Федорович,
Харківська державна зооветеринарна академія Міністерства
аграрної політики України, завідувач кафедри хімії і біохімії;
кандидат біологічних наук, доцент Гаташ Сергій Васильович,
Харківський національний університет МОН України,
доцент кафедри біологічної і медичної фізики.
Провідна установа: Харківський державний медичний університет Міністерства охорони
здоровя України, кафедра біохімії, м. Харків.
 
 
 
Захист відбудеться 22.06. 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.242.01 в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, 61015, м. Харків 15, вул. Переяславська, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІПКіК НАН України за
адресою: 61015, м. Харків 15, вул. Переяславська, 23.
Автореферат розісланий 21.05. 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Член-кореспондент НАН України Гольцев А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Результати кріобіологічних досліджень мають величезне значення для практичного застосування в різних галузях народного господарства. Дані експериментів в області кріобіології дозволили визначити, зокрема, роль білків в кріопошкодженні біологічних систем різного рівня організації. Тепер ще залишаються актуальними питання консервації клітин кордової крові - еритроцитів. Основним білком еритроцитів є гемоглобін. Широке застосування методів низькотемпературного зберігання біологічних об’єктів потребує більш глибокого вивчення механізмів впливу факторів низькотемпературного консервування на молекулярному рівні.
Будова молекули гемоглобіну змінюється у процесі онтогенеза, але, незалежно від типу і періоду синтезу, більшість молекул гемоглобіну мають по два однакових поліпептидних ланцюга. Ембріональні гемоглобіни присутні на протязі перших двох місяців гестації. В останній ембріональний період життя після двох місяців гестації відбувається переважно синтез -ланцюгів, внаслідок чого переважає фетальний гемоглобін (гемоглобін F) (Карлсон Б., 1983). Структурно-функціональні особливості фетального гемоглобіну не так широко вивчені, як гемоглобіну А. Особливістю фетального гемоглобіну є те, що він в порівнянні з гемоглобіном А в фізіологічних умовах володіє підвищеною спорідненістю до кисню. Успішні результати застосування фетальних еритроцитів і розчинів фетального гемоглобіну завдяки вираженому антигипоксичному ефекту в експериментальних дослідженнях (Антоненко В.Т., 1979, 1980) обумовили необхідність тривалого зберігання гемоглобінів кордової крові.
Раніше досліджувалось пошкодження білків при заморожуванні (Білоус А.М., Луговий В.І., Лемешко В.В., 1976) і в теперішній час ця тема залишається актульною (Koseki T., 1990; Anchordoquy T.J., Carpenter J.F., 1996; Cao E., Foster P.R., 2003). Також були досліджені механізми кріопошкоджень білків, які мають четвертичну структуру. Визначено, що в результаті заморожування-відтавання відбувається дисоціація молекул білків і подальша рекомбінація. Гіперконцентрація електролітів, яка виникає у розчині при виморожуванні води, є основною причиною структурної перебудови молекули. При заморожуванні діє пошкоджуючий білки фактор – дегидратація поліпептидних ланцюгів, порушується конформаційний стан білка, зростає ступінь міжмолекулярних контактів, при цьому створюються умови для швидкого окислення SH-груп і створення S-S зв’язків, внаслідок чого втрачаються специфічні властивості білка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ ТА СКЛАДУ СЕРЕДОВИЩА НА ФЕТАЛЬНИЙ ГЕМОГЛОБІН І ГЕМОГЛОБІН ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок