Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНІТНЕ ВПОРЯДКУВАННЯ В СПЛАВАХ З ПАМ’ЯТТЮ ФОРМИ

МАГНІТНЕ ВПОРЯДКУВАННЯ В СПЛАВАХ З ПАМ’ЯТТЮ ФОРМИ

Назва:
МАГНІТНЕ ВПОРЯДКУВАННЯ В СПЛАВАХ З ПАМ’ЯТТЮ ФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ МАГНЕТИЗМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК ТА МІНІСТЕРСТВА ОСВ
ІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


ІНСТИТУТ МАГНЕТИЗМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК ТА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Тітенко Анатолій Миколайович
УДК 537.622;537.634;538.951
МАГНІТНЕ ВПОРЯДКУВАННЯ В СПЛАВАХ
З ПАМ’ЯТТЮ ФОРМИ
Спеціальність 01.04.11 – магнетизм
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ–2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті магнетизму НАН та МОН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
Кокорін Володимир Володимирович,
Інститут магнетизму НАН та МОН України,
завідувач відділу магнітоструктурних перетворень
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Куницький Юрій Анатолійович,
Технічний центр НАН України,
завідувач відділом наноструктурних матеріалів
кандидат фізико-математичних наук,
Голуб Володимир Олегович
Інститут магнетизму НАН та МОН України,
старший науковий співробітник відділу фізики плівок
Провідна установа: Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України, м.Київ
Захист відбудеться "16" березня, 2006 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.248.01 при Інституті магнетизму НАН та МОН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. акад. Вернадського, 36-б, конференц-зал Інституту металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий "14" лютого 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 26.248.01
кандидат фізико-математичних наук Л.Є. Козлова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі велику зацікавленість привертають феромагнітні сплави з пам’яттю форми, які здатні генерувати значні деформації за рахунок перебудови мартенситної двійникової структури у магнітному полі. Якщо мартенситне перетворення (МП) здійснюється в магнітному полі, то є ймовірність змінювати розміри зразка за рахунок зародження та росту магнітоанізотропних мартенситних кристалів з сприйнятливою орієнтацією легкої вісі (або площини) відносно напрямку магнітного поля. Найбільш привабливими є сплави системи Ni-Mn-Ga, зразки яких можуть змінювати лінійні розміри на 6% під впливом магнітного поля, що наближається до теоретичної межі деформації при МП. Індуковані магнітним полем деформації приблизно в 50 разів більші ніж ті, які отримують при звичайній магнітострикції. Використання магнітного поля при постійних температурах дає можливість керувати значними деформаціями зразків сплавів Ni-Mn-Ga, що може бути використано у магнітних актуаторах, які перетворюють магнітну енергію в механічну роботу. Серед феромагнітних сплавів з пам’яттю форми також слід зазначити сплави систем - Fe-Pt, Co-Ni, Fe-Ni-Co-Ti, Ni-Mn-Ga, Cu-Al-Mn. Наявність магнітовпорядкованих мартенситних фаз може приводити до суттєвих аномалій їх фізичних властивостей, дослідження цих аномалій є актуальною задачею сучасної теорії МП.
Встановлення таких властивостей при МП, як здатність до пам’яті форми та надпружності, сприяли використанню цих матеріалів в практичних цілях. Дана робота присвячена дослідженню фізичних властивостей феромагнітних сплавів з пам’яттю форми на основі заліза, нікелю та міді. Розглянуті випадки, коли МП відбувається у сплавах з магнітним впорядкуванням. Сплави систем Ni-Mn-Ga, Cu-Al-Mn відносяться до так званого класу сплавів Гейслера, що мають вихідну об’ємноцентровану кубічну (ОЦК) гратку. МП в сплаві Cu-Al-Mn відбувається в парамагнітній матриці, яка містить феромагнітні частки фази-Cu2AlMn, що не зазнають МП. За рахунок магнітного впорядкування в сплавах Fe-Ni-Co-Ti вдалося зменшити величину об’ємного ефекту при МП, а завдяки старінню в аустенітному стані вдалося збільшити тетрагональність мартенситної гратки, внаслідок чого був зменшений температурний гістерезис МП. Сплав Ni-Mn-Ga зазнає МП в феромагнітному стані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАГНІТНЕ ВПОРЯДКУВАННЯ В СПЛАВАХ З ПАМ’ЯТТЮ ФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок