Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕНЕСАНСНИЙ ГУМАНІЗМ В УКРАЇНІ (Ідеї гуманізму епохи Відродження в українській філософії XV – початку XVII століть)

РЕНЕСАНСНИЙ ГУМАНІЗМ В УКРАЇНІ (Ідеї гуманізму епохи Відродження в українській філософії XV – початку XVII століть)

Назва:
РЕНЕСАНСНИЙ ГУМАНІЗМ В УКРАЇНІ (Ідеї гуманізму епохи Відродження в українській філософії XV – початку XVII століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,10 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАН УКРАЇНИ
ЛИТВИНОВ ВОЛОДИМИР ДМИТРОВИЧ
УДК 27(477)+1(477)”14/16”
РЕНЕСАНСНИЙ ГУМАНІЗМ В УКРАЇНІ
(Ідеї гуманізму епохи Відродження в українській філософії
XV – початку XVII століть)
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2003


Дисертацією є монографія.
Робота виконана у відділі історії філософії України Інституту філософії імені Г.С.Сковороди Національної Академії Наук України
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор
НІЧИК ВАЛЕРІЯ МИХАЙЛІВНА
(Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН
України, головний науковий співробітник)
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
БИЧКО АДА КОРНІЇВНА
(Інститут театрального мистецтва імені І.Карпен-
ка-Карого, завідувач кафедрою суспільних наук)
доктор філософських наук, професор
КАШУБА МАРІЯ ВАСИЛІВНА
(Львівський регіональний інститут державного
управління УАДУ при президентові України,
професор кафедри політичних наук та філософії)
доктор філософських наук, професор
КРАЛЮК ПЕТРО МИХАЙЛОВИЧ
(національний університет “Острозька академія”,
професор кафедри релігієзнавства)
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І.Я.
Франка (кафедра теорії та історії культури)
Захист відбудеться 27 червня 2003 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано “ 24 “ травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Бучма О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Філософська і релігійна культура середини ХV – початку ХVІІ ст. є однією з найцікавіших і малодосліджених тем в історії духовного розвитку України. Саме у цей період було закладено підвалини для становлення вітчизняної ранньоновітньої думки в її різних виявах – раціоналістичному і містичному, для виникнення професійної філософії; сформувалися ренесансно-гуманістичні й реформаційні ідеї, які в подальшому функціонували і розвивалися в межах культури українського бароко. Виокремити в такому творчо насиченому і різноспрямованому у своїх духовних пошуках періоді ренесансно-гуманістичний феномен важливо з огляду на розширення і поглиблення наших знань про цю явно недостатньо досліджену епоху, без осмислення якої неможливо зрозуміти суть подальших духовно-культурних і релігійних процесів в Україні.
Вивчення комплексу ренесансно-гуманістичних ідей сприяє глибшому розумінню загальної традиції релігійно-філософської думки України. Адже ці ідеї відігравали суттєво опосередковуючу роль в трансляції духовного здобутку княжої доби в культуру українського бароко. Тим більше, що навіть дотепер у наукових колах можна інколи почути висловлювання про те, що інтелектуальне й мистецьке спрямування, якого надала Україні Києво-Могилянська академія, чуже і наче зовні нав'язане нашому народові. Причиною таких, з дозволу сказати, тверджень є дисконтуїтет, розриви у вітчизняному політичному і духовному розвиткові. Для реконструювання перерваної тяглості історичних і духовних традицій інтелектуальна еліта деяких націй вдається або до відтворення уламків реально збережених традицій та подальшого збирання їх в одне ціле, або ж штучно створює ці традиції наново, поступово впроваджуючи їх у суспільну свідомість. У такий спосіб було відновлено гуситські традиції в Чехії і створено культ Вітовта в Литві, як це показано І. Лисяком-Рудницьким.
Всебічне й глибоке вивчення українського феномену ренесансного гуманізму не лише заповнює прогалини у вітчизняному культурному, філософському та релігійному розвитку, але й сприяє кращому усвідомленню джерел виникнення у нас культури бароко, показує нинішній Україні досвід поєднання греко-візантійської і західної традицій у живу синтезу, дає нам усвідомлення себе законним членом європейської культурної спільноти і водночас переконує в необхідності остаточного завершення цієї синтези в межах сучасного європейського вибору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: РЕНЕСАНСНИЙ ГУМАНІЗМ В УКРАЇНІ (Ідеї гуманізму епохи Відродження в українській філософії XV – початку XVII століть)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок