Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО МЕДИКАМЕНТОЗНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ В УМОВАХ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ

МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО МЕДИКАМЕНТОЗНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ В УМОВАХ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ

Назва:
МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО МЕДИКАМЕНТОЗНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ В УМОВАХ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЖИРОВА ІРИНА ВАСИЛІВНА
УДК:368.3:616.379-008.64
МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО МЕДИКАМЕНТОЗНОГО
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
В УМОВАХ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ
15.00.01 – Технологія ліків та організація фармацевтичної справи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації та економіки фармації Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
НЕМЧЕНКО Алла Семенівна,
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри організації та економіки фармації
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
КАБАЧНА Алла Василівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти,
професор кафедри менеджменту та економіки
у сімейній медицині
доктор фармацевтичних наук, професор
ГРОШОВИЙ Тарас Андрійович,
Тернопільська державна медична академія
імені І.Я.Горбачевського,
завідувач кафедрою фармацевтичних дисциплін
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
кафедра організації та економіки фармації (м. Київ)


Захист відбудеться “16” квітня 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті (61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4)
Автореферат розісланий “15” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біол. наук, професор Л.М. Малоштан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цукровий діабет (ЦД) є серйозною проблемою охорони здоров'я (ОЗ), яка не залежить від країни та національності. Він займає одне з важливіших місць у загальній захворюваності населення України і відноситься до одного з найбільш тяжких за критеріями перебігу та ускладнень, за показниками інвалідності та смертності. Враховуючи, що хворі на ЦД потребують довічного медичного нагляду і медикаментозного забезпечення, а рівень його ускладнень в окремих регіонах досягає 70% від їх загальної кількості, ця проблема стає однією з найбільш актуальних.
В умовах обмеженого фінансування вітчизняної ОЗ дедалі актуальнішим стає питання досягнення ефективного лікування при оптимальному використанні коштів, інструментом реалізації чого є формулярна система, яка функціонує на підставі фармакоекономічного обґрунтування раціональних витрат на лікарську допомогу хворим. Щодо медикаментозного забезпечення хворих на ЦД єдиним виходом, спрямованим на покращення стану гарантованої медичної й фармацевтичної допомоги, на думку фахівців, є впровадження обов’язкового медичного страхування (ОМС).
Вирішенню окремих питань цієї важливої проблеми приділяється постійна увага вітчизняних фахівців: О. П. Гудзенка, О. М. Заліської, Ю. І. Караченцева,
З. М. Мнушко, А. С. Немченко, Б. Л. Парновського, О. В. Посилкіної, В. М. Толочка. Проте системних досліджень спрямованих на вирішення організаційних і фармакоекономічних питань забезпечення хворих на ЦД за умов медичного страхування не проводилося. Усе вищезазначене сприяло вибору теми дисертаційної роботи, визначило її мету і завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом проблемної комісії „Фармація” МОЗ та АМН України і є фрагментом комплексної науково-дослідної роботи Національного фармацевтичного університету (НфаУ) „Розробка методичних основ організаційних форм та методів лікарського забезпечення населення на основі вивчення існуючої системи управління з метою її удосконалення. Проведення маркетингових досліджень в умовах ринку” (номер державної реєстрації 01.9.10002380).
Мета й завдання дослідження. Метою дослідження стало наукове обґрунтування та створення основних складових частин формулярної системи медикаментозного забезпечення хворих на ЦД за умов впровадження медичного страхування в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО МЕДИКАМЕНТОЗНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ В УМОВАХ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок