Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи та моделі аналізу розвитку нечітких онтологій складних систем

Методи та моделі аналізу розвитку нечітких онтологій складних систем

Назва:
Методи та моделі аналізу розвитку нечітких онтологій складних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,12 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Павлов Дмитро Олександрович
УДК 519.178, 519.711
Методи та моделі аналізу розвитку нечітких онтологій складних систем
05.13.23 – cистеми та засоби штучного інтелекту
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Кучеренко Євген Іванович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри штучного інтелекту.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Єрохін Андрій Леонідович, Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри інформатики;
- кандидат технічних наук, доцент Мар’їн Сергій Олександрович, Харківська державна академія культури, доцент кафедри інформаційно-документних систем.
Захист відбудеться «14» травня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14; тел. (057) 702-14-46.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий «09» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий С.Ф.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. З великої кількості засобів, що надають можливість оперувати онтологіями в різноманітний спосіб, жоден повною мірою не охоплює аспекти виникнення неадекватності, зокрема суперечливості, у процесі розвитку, що є суттєвим недоліком. Розробка відповідних інтелектуальних засобів надасть можливості підняти на новий рівень роботу спеціалістів, які беруть участь у колективній розробці онтологічних структур.
Онтології в системах штучного інтелекту є новим кроком у поданні й інтеграції знань та даних, вони надають одночасно високі рівні виразності та формалізації опису предметної галузі. Адекватність таких структур є властивістю, за якої предметна галузь, що описується, точно передається формальною мовою. Враховуючи переважно модульний характер онтологій, питання адекватності й несуперечливості стають особливо актуальними. Ймовірність ситуації, в якій онтологія одного підрозділу підприємства розроблятиметься окремо від онтології іншого, є високою. При цьому будь-яка система, що базується на цих онтологіях, матиме можливість ефективно користуватися ними, в разі якщо вони взаємно несуперечливі.
Значним кроком інформаційних технологій до широкого впровадження онтологій стало використання нечіткої інформації та нечіткого логічного виведення в базах знань. Впровадження лінгвістичних змінних в аксіоми й правила, дозволяє формалізувати набагато більше питань, використовуючи, до цього ж, мову, більш близьку до природної. У зв’язку з цим нові моделі й методи, що розробляються, мають передбачати роботу, як з чіткими, так і з нечіткими онтологіями.
Існує значна кількість досліджень, моделей, методів, методологій, програмних засобів, які спрямовані на розв’язання задач розробки та розвитку онтологій. У рамках зазначених напрямків найбільш значний внесок був зроблений такими вченими, як: Т.О. Гавриловою, В.Ф. Хорошевським, Baader F., Hendler J.A., Horrocks I., Lee T.B., McGuinness D., Noy N.F., Patel-Schneider P.F. та ін.
Але всупереч значній кількості наукових праць, виникає проблема дослідження та встановлення адекватності онтологій, що розвиваються. Таким чином, існує актуальна потреба у комплексному розв’язанні складних задач, які виникають під час розвитку онтологій. Перспективними є розробка моделей розвитку нечітких онтологій, а також методів оцінки адекватності, які дозволять на основі інтелектуальних підходів реалізувати процеси підтримки розвитку й інтеграції онтологій складних систем. У зв’язку з цим робота є актуальною, що й визначає перспективність як теоретичних, так і їх практичних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методи та моделі аналізу розвитку нечітких онтологій складних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок