Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурно-енергетичні основи експлуатаційного зміцнення поверхонь тертя ковзання деталей машин

Структурно-енергетичні основи експлуатаційного зміцнення поверхонь тертя ковзання деталей машин

Назва:
Структурно-енергетичні основи експлуатаційного зміцнення поверхонь тертя ковзання деталей машин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,14 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Міністерство освіти і науки України
Національний авіаційний університет
Гайдучок Валентина Марківна
УДК 631.3:004.624:621.891
Структурно-енергетичні основи експлуатаційного зміцнення поверхонь тертя ковзання деталей машин
Спеціальність 05.02.04 – Тертя та зношування в машинах
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора технічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрах ремонту і надійності машин, механізації тваринництва та експлуатації машинно-тракторного парку Львівського державного аграрного університету.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор, зав. кафедрою паливо-заправних систем та комплексів НАУ Кравець І.А.
Офіційні опоненти:
Лауреат Державної премії України
у галузі науки і техніки,
доктор технічних наук, професор
Тихонович Вадим Іванович,
Фізико-технологічний інститут
металів та сплавів Національної
академії наук України,
старший науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
Панасюк Алла Денисівна,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Молодик Микола Володимирович
УААН, Національний науковий центр
“Інститут механізації та електрифікації
сільського господарства”, заступник
директора з наукової роботи
Провідна установа: Хмельницький державний університет Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться: “16” вересня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.062.04 в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова,1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова,1.
Автореферат розісланий 21.07. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матвєєва О.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Експлуатаційна надійність трибосистем (ТРС) ковзання деталей машин обумовлюється в основному зносостійкістю трибоелементів (ТЕ).
Технологічні методи зміцнювання, що застосовуються, необхідні, але недостатні; вони обмежені рівнем розвитку галузей техніки і технологій, які їх реалізують. Ресурс відновлених ними деталей в багатьох випадках не відповідає сучасним технічним вимогам і залишається низьким, внаслідок чого зміцнення деталей тертя, повернення їм необхідних експлуатаційних властивостей залишається важливою проблемою сучасного виробництва. У той же час, недостатньо розвиваються способи експлуатаційного зміцнення поверхонь ТЕ не зважаючи на те, що вони дозволяють модифікувати найтонші поверхневі шари (ПШ) і тим самим забезпечити вимоги щодо зносостійкості, втомної міцності, антикорозійних та інших властивостей деталей.
В роботах школи проф. Б.І. Костецького виявлено діапазони мінімального зношування для більшості матеріалів та середовищ, однак на сьогодні недостатньо висвітлені структурні та енергетичні аспекти експлуатаційного зміцнення (ЕЗ) поверхневих шарів, не повністю розкриті та описані можливості, різновиди та механізми процесу, синергетична дія одночасного деформування та дифузії, адсорбції, хімічних реакцій в ПШ ТЕ, кооперований вплив присадок до мастил та кисню повітря з урахуванням умов експлуатації. На ряду з ретельним вивченням активування (першої необхідної умови для модифікування ПШ ТЕ) недостатньо вивчені механізми не менш важливого процесу - пасивування (другої необхідної та достатньої умови модифікування ПШ ТЕ), оскільки структури самоорганізації є якраз результатом взаємодії активованого тертям металу з мастильним середовищем та компонентами середовища, бо лише в процесі тертя і лише на поверхнях ТЕ відбуваються аномальні локальні реакції взаємодії металу з середовищем, термодинамічно неможливі для загального термодинамічного стану ТРС.
Таким чином, вирішення загальної проблеми підвищення ефективності сільськогосподарської техніки потребує подолання існуючого протиріччя між потребою в об’єктивному та обґрунтованому виборі найбільш раціональної та високоякісної технології відновлення, з одного боку, та відсутністю теоретичних основ і методів вибору з іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Структурно-енергетичні основи експлуатаційного зміцнення поверхонь тертя ковзання деталей машин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок