Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТІЛЕСНА ДІЯ ЯК ПРЕДМЕТ ОНТОЛОГІЇ

ТІЛЕСНА ДІЯ ЯК ПРЕДМЕТ ОНТОЛОГІЇ

Назва:
ТІЛЕСНА ДІЯ ЯК ПРЕДМЕТ ОНТОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Кравченко Ольга Миколаївна
УДК 111.1.122
ТІЛЕСНА ДІЯ ЯК ПРЕДМЕТ ОНТОЛОГІЇ
Спеціальність 09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
ЛОЙ Анатолій Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ГАЗНЮК Лідія Михайлівна,
Харківська державна академія фізичної культури,
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін;
кандидат філософських наук
ГОМІЛКО Ольга Євгенівна,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 23 квітня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал №12.
Автореферат розісланий 22 березня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Визначення умов існування та функціонування практичного розуму, тобто чинників, що зумовлюють реалізацію цілеспрямованої дії, залишається однією з ключових проблем європейської філософії. Інтегральною частиною означеної проблематики є виокремлення чинників, що зумовлюють первинну спрямованість (Серль Д.) актів осмислення дійсності, коли ще до звернення до матеріальних носіїв, таких як мовлення чи писемність, свідомість (дух) фокусується на предметі. Історії філософії відомі парадигми, які ставили собі на меті відшукати цей спрямовувальний чинник свідомості: ціннісна модель Шелера М., феноменологія інтенційності Брентано Ф., Гусерля Е., Сартра Ж.-П. До низки цих філософських парадигм входить потужна традиція феноменології плоті, яка в прагненні віднайти обґрунтування інтенційності у факті тілесності об’єднує різноплановий спектр пояснювальних схем: від аналітичної філософії та філософської антропології до феноменології.
З іншого боку, буттєвість дії й водночас актуальність, тобто дієвість буття, – ось що завжди цікавило онтологію, яка ніколи не обмежувалася питанням про буттєвість сущого. Внутрішня єдність, неподільність буття й дії залишається ключовою та керівною ідеєю онтологічних побудов сучасної філософії. Практичність буття, його дієвість раз у раз постає в різних класичних варіантах філософії – від Фіхте І.Г. до Геґеля Г.В.Ф. і Маркса К. Але в рамках означених парадигм тілесність фігурує в основному як функціональний елемент креативної дії, завдяки якій конституюється предметна буттєвість моральної реальності, поняття духу чи суспільних відносин.
У дослідженні тілесної дії сучасні онтологічні побудови некласичних типів філософії використовують альтернативні підходи, уникаючи розчинення дії в стихії опредметнюючої діяльності. Розробляється альтернативна теорія буття: буття дотичне до умов самоконституювання та існування самості особистості. Таким чином, проблема тілесності поряд із аналізом темпоральності, історичності та інтерсуб’єктивності стає однією з провідних тем у сучасній онтології.
Знову ж таки, загальновідомо, що тема тілесності стала невід’ємним сюжетом у феноменологічних дослідженнях, і, відповідно, у феноменологічний онтології (Сартр Ж.-П., Мерло-Понті М., Вандельфельс Б.). Справді, тема тілесності не втрачає своєї актуальності. Починаючи з формування ідеологічних засад християнства, одним із першорядних питань, що цікавили теологів і звичайних християн, була можливість відродження плоті після смерті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТІЛЕСНА ДІЯ ЯК ПРЕДМЕТ ОНТОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок