Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМИ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОЇ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

ФОРМИ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОЇ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

Назва:
ФОРМИ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОЇ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ
Люта Ольга Василівна
УДК 336.131
ФОРМИ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОЇ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії банківської справи Національного банку України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Науменкова Світлана Валентинівна,
Українська академія банківської справи, завідуюча кафедрою фінансів
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
Заслужений економіст України
Сало Іван Васильович,
Українська академія банківської справи, завідуючий кафедрою банківської справи;
кандидат економічних наук, доцент Мірошніченко Олександр Володимирович, товариство з обмеженою відповідальністю “Синдикат”, директор
Провідна установа – | Харківський Національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра фінансів і кредиту, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “6” квітня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.081.01 в Українській академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57, зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57.
Автореферат розісланий “2” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Формування ринкової системи в сучасних умовах безпосередньо пов'язано з розвитком підприємницької діяльності в усіх сферах економіки. В період трансформації економіки та розвитку ринкових відносин підприємництво стає найбільш масовим суспільним явищем і справляє визначальний вплив на всі сторони суспільного життя. Малі та середні підприємства завдяки гнучкості та чутливості до ринкової кон'юнктури, готовності до сприйняття технологічних інновацій здатні розширювати асортимент продукції за незначних капіталовкладень і сприяти продуктивній зайнятості населення. Всебічна підтримка та подальший розвиток підприємництва обумовлюють зниження диспропорцій на товарних ринках, стимулюють розвиток конкуренції, дають змогу підвищити доходи громадян та забезпечити сталі доходи місцевих бюджетів. На сьогоднішній день підприємництвом охоплено понад 35зайнятого населення, а відповідно до Програми “Україна – 2010” очікується, що у 2010 р. кількість працюючих у сфері малого та середнього бізнесу становитиме не менш ніж 50зайнятого населення.
У зв’язку з цим актуального значення набуває вирішення проблеми розширення та вдосконалення як державної фінансової підтримки, так і розробки та обґрунтування нових форм недержавної фінансово-кредитної підтримки розвитку підприємництва в Україні.
До останнього часу державна фінансова підтримка малого підприємництва та бізнесу, хоча і в незначних обсягах, здійснювалася безпосередньо, але переважне значення мало нормативно-законодавче забезпечення та створення сприятливих умов для залучення інвестицій і накопичення капіталу в цьому секторі економіки. Однак фінансове становище малих і середніх підприємств залишається нестійким, про що свідчать значні обсяги кредиторської заборгованості, низький рівень рентабельності їх діяльності та високий ризик банкрутства.
У зв’язку з цим постають проблеми диверсифікації форм фінансової підтримки з боку відповідних комерційних та некомерційних установ, в т. ч. на основі залучення до фінансування суб'єктів підприємницької діяльності коштів інших фінансово-кредитних установ та інститутів кооперативної самоорганізації, зокрема – кооперативних банків, кредитних спілок, створення реґіональних фондів для підтримки підприємництва, розширення кредитування за рахунок міжнародних кредитних ліній тощо. Тому тема дисертаційного дослідження є актуальною, має важливе теоретичне і практичне значення й потребує подальшої розробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМИ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОЇ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок