Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вплив кристалографічної орієнтації кристалітів сплаву ад-1 на процеси руйнування при втомному навантаженні

вплив кристалографічної орієнтації кристалітів сплаву ад-1 на процеси руйнування при втомному навантаженні

Назва:
вплив кристалографічної орієнтації кристалітів сплаву ад-1 на процеси руйнування при втомному навантаженні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”
Корчук Олена Юріївна
УДК 620.179.1 (043.3)
вплив кристалографічної орієнтації кристалітів
сплаву ад-1 на процеси руйнування
при втомному навантаженні
Спеціальність 05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі конструкції літальних апаратів Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Радченко Олександр Іванович,
Національний авіаційний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Київ,
професор кафедри конструкції літальних апаратів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Грабар Іван Григорович,
Житомирський державний технологічний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Житомир,
перший проректор, проректор з наукової роботи
 
кандидат технічних наук, доцент
Жданович Михайло Павлович,
Національний авіаційний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Київ,
доцент кафедри механіки
Провідна установа: Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 27 березня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради
Д 26.002.01 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, проспект Перемоги, 37, корпус № 1, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 21 лютого 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор О.О.Боронко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. При створенні і експлуатації пасажирського повітряного судна необхідно знайти оптимальне рішення двох задач: забезпечення заданого рівня безпеки і високої економічної ефективності. Вирішення цих проблем можливо тільки за умови надійної оцінки фактичного технічного стану конструкцій. Не дивлячись на великі успіхи у вивченні закономірностей втоми металів і розвиток технологічних прийомів підвищення витривалості матеріалів і конструкцій, кількість руйнувань внаслідок втоми значна. Це пояснюється ускладненням умов експлуатації, зменшенням запасів міцності, підвищенням рівнів циклічних навантажень, діючих на конструкцію в нормальних умовах експлуатації, впливом агресивного навколишнього середовища та інш.
Багаторічний досвід дослідження процесу накопичення втомного пошкодження показав, що спроби прогнозування втомної довговічності матеріалів і конструкцій за допомогою спрощених залежностей приречені на невдачу. Це особливо чітко виявляється при дослідженні втоми в умовах дії нерегулярних і випадкових навантажень.
Тому актуальним є удосконалення інструментальних і аналітичних методів визначення залишкового ресурсу авіаційних конструкцій на ґрунті сучасних уявлень про природу втоми металів.
Одним з ефективних методів інструментального визначення залишкового ресурсу елементів авіаційних конструкцій є застосування монокристалічних сенсорів. В зв’язку з дією на конструкцію літака навантажень, що суттєво відрізняються за амплітудою, повторюваністю та іншими параметрами, доцільним є визначення шляхів керування чутливістю сенсорів. Визначення впливу кристалографічної орієнтації на процес втоми забезпечує можливість керування чутливістю монокристалічних сенсорів.
Однією з особливостей процесу втоми є його дискретність. Обґрунтування дискретних явищ, методика прогнозування сплесків фізико-механічних властивостей металів при втомі представлені в дискретно-імовірнісній моделі О.І.Радченка. При цьому, ключовим положенням моделі є вплив кристалографічної орієнтації зерен полікристалів і монокристалів на процес втоми. Отже, дослідження впливу кристалографічної орієнтації на процес накопичення пошкодження є актуальним і в зв’язку з необхідністю удосконалення аналітичного підходу до вирішення проблеми прогнозування стану металу при його циклічному навантажуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: вплив кристалографічної орієнтації кристалітів сплаву ад-1 на процеси руйнування при втомному навантаженні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок