Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕНДЕНЦІЇ ПРОЦЕСУ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

ТЕНДЕНЦІЇ ПРОЦЕСУ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ ПРОЦЕСУ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,95 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дніпропетровський національний університет
ПРОБИЙГОЛОВА Наталія Володимирівна
УДК 323.21(Укр)
ТЕНДЕНЦІЇ
ПРОЦЕСУ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ
В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, м. Луганськ
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Щедрова Галина Петрівна,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля, м. Луганськ,
проректор з науково-педагогічної, виховної і соціальної роботи,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Наумкіна Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри політичних наук, м. Одеса
кандидат політичних наук, доцент
Полянська Вікторія Юріївна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри політології
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, м. Київ, відділ теоретичних і прикладних
проблем політології
Захист відбудеться “27” жовтня 2006 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “22” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Ставченко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Політична соціалізація молоді була та залишається актуальною для будь-якого суспільства, незалежно від його соціально-економічного і культурного стану, оскільки забезпечує збереження й передачу політичного досвіду новим поколінням, спадкоємність політичних інститутів, норм і цінностей, і, таким чином, сприяє формуванню політичної культури і стабільності політичної системи.
Соціальна значущість політичної соціалізації зумовила найпильнішу до неї увагу з боку дослідників. Потреба в комплексному вивченні стану і перспектив, зокрема, політичної соціалізації молоді в Україні, обумовлена, перш за все, її роллю в житті суспільства та ступенем участі в соціально-політичних перетвореннях.
У свою чергу, модернізаційні зміни в політиці не можуть вважатися успішними, якщо вони не забезпечують повноцінного входження молоді в світ політики. Адже спрямованість процесів політичної соціалізації молоді, її становлення як суб'єкта політичної діяльності в значній мірі впливає на перспективи суспільного розвитку.
У 90-х роках XX століття в Україні паралельно з економічними реформами, політичною модернізацією розпочався й процес подолання фрагментарності політичної культури. Виникли активні форми масової політичної участі. Держава з кризового стану стала переходити до стабільного розвитку. В суспільстві з’явилися сприятливі умови для політичних реформ і вироблення відповідного механізму політичної соціалізації молодого покоління.
Перехідний стан українського суспільства детермінує специфіку процесу політичної соціалізації молоді, оскільки змінюється тип політичної культури, ціннісні орієнтації особистості в політичній сфері.
На цьому тлі спостерігаємо відмінність сутнісних характеристик політичної соціалізації молоді від інших вікових груп населення та молоді інших держав. На межі століть молодь має властиві лише їй характер і риси, які суттєво відрізняють її з-поміж інших соціальних груп, а понад усе – від старшого покоління. Якщо старше покоління, загартоване не менш складними соціально-економічними катаклізмами, реагує більш-менш стримано на зміни, то представники молодого покоління втрачають віру в будь-які цінності взагалі, а їхня політична соціалізація характеризується переваністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ ПРОЦЕСУ ПОЛІТИЧНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок