Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання банківських валютних операцій в Україні

Правове регулювання банківських валютних операцій в Україні

Назва:
Правове регулювання банківських валютних операцій в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ПОЛОВКО СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 343.73
Правове регулювання банківських валютних
операцій в Україні
Спеціальність: 12.00.07 - теорія управління; адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного та адміністративного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Кадькаленко Сергій
Тимофійович, Київський національний університет, доцент
кафедри конституційного та адміністративного права
юридичного факультету.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Рябченко Олена Петрівна,
Національний університет внутрішніх справ МВС України,
професор кафедри адміністративного права та
адміністративної діяльності органів внутрішніх справ.
кандидат юридичних наук, доцент Нечай Ганна Анатоліївна,
Український інститут розвитку фондового ринку,
провідний спеціаліст
Провідна установа: Інститут держави і права імені В.М. Корецького
Національної академії наук України, м. Київ.
Захист відбудеться 16 квітня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.04 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 13 березня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Г. Шукліна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджуваної теми. Утворення незалежної держави, активізація міжнародних економічних відносин та загальнолюдських стосунків стали чинниками, що зумовили створення в Україні власної законодавчої бази з питань здійснення зовнішньоекономічної діяльності та її невід’ємної частини - законодавства про регулювання валютних операцій. Активізація та інтенсифікація валютних відносин і валютних операцій обумовили необхідність вдосконалення їх державного регулювання і появу нормативних актів, якими врегульовано широке коло валютних відносин. Крім того, на 01.11.2003 року понад 140 банків мали банківські ліцензії та письмові дозволи на право здійснення операцій з валютними цінностями, що є одним з підтверджень того, наскільки широко валютні відносини розповсюджені у вітчизняній економіці.
Питання валютних відносин і державного управління ними - валютного регулювання - все частіше стають предметом обговорення науковців, практиків та широкої громадськості. Іноді ж вони постають досить гостро у масштабах країни та вимагають термінового вирішення і вжиття заходів екстраординарного характеру. Прикладом можуть бути події, які розгорнулись навколо втілення в Україні вимог FATF (Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей) і привели до відчутних змін у правовому регулюванні валютних операцій у сторону посилення контролю за ними з боку держави.
Усе гостріше постає необхідність лібералізації валютного ринку України та законодавчого впорядкування відносин на ньому. Відсутність сьогодні в Україні чіткого, системного та науково обґрунтованого механізму державного регулювання валютних операцій цілком очевидна, про що, зокрема, йтиметься у нашому дослідженні. Такий стан речей не повинен фіксуватися надовго, оскільки у разі його збереження жорсткість режиму валютного регулювання може стати гальмом на шляху розвитку експортного та інвестиційного потенціалу вітчизняної економіки і уповільнити інтеграцію України до світового співтовариства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у контексті загального плану роботи кафедри конституційного та адміністративного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Правове регулювання банківських валютних операцій в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок