Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОНЕТАРИСТСЬКІ ТЕОРІЇ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ЇХ РОЗВИТКУ: ІСТОРИКО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ

МОНЕТАРИСТСЬКІ ТЕОРІЇ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ЇХ РОЗВИТКУ: ІСТОРИКО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
МОНЕТАРИСТСЬКІ ТЕОРІЇ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ЇХ РОЗВИТКУ: ІСТОРИКО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,93 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ЮХИМЕНКО Петро Іванович
УДК 330.831.84
МОНЕТАРИСТСЬКІ ТЕОРІЇ
ТА ТЕНДЕНЦІЇ ЇХ РОЗВИТКУ:
ІСТОРИКО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ
08.01.04 – економічна історія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії та історії Білоцерківського державного аграрного університету.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор, академік НАН
України
ЧУХНО Анатолій Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН
України
ПАХОМОВ Юрій Миколайович,
Інститут світової економіки НАН України, директор,
м. Київ
доктор економічних наук, професор
ФЕДОСОВ Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри фінансів, м. Київ
доктор економічних наук, професор
БОДРОВ Володимир Григорович,
Національна академія державного управління при
Президентові України, завідувач кафедри економічної
теорії та історії економіки, м. Київ
Провідна установа: Інститут економіки та прогнозування
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ ____ ” лютого 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 по захисту дисертацій Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “____” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. ХахлюкЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах системної ринкової трансформації української економіки помітно зростає значення наукового обґрунтування ефективної монетарної політики, зорієнтованої на грошово-кредитне стимулювання сталого економічного росту і на цій основі підвищення народного добробуту. Становлення інститутів ринкової економіки та їх функціонування тісно пов’язані з висуненням на перший план економічної науки і практики всебічного дослідження методів регулювання господарства. Монетаризм є одним із сучасних провідних напрямів економічної науки, на базі якого забезпечується ефективне поєднання ринкових і державних методів регулювання економіки й грошово-кредитного ринку.
Незважаючи на неоднозначне ставлення сучасних вітчизняних та зарубіжних економістів до монетаристської теорії, вона не лише посідає ключове місце в науковій думці, а й здійснює помітний вплив на розвиток усієї економічної теорії. Практично в кожному з фундаментальних наукових чи навчальних видань минулого століття в галузі економічної теорії, мікро- та макроекономіки в тій чи іншій мірі аналізується вплив на економіку грошових факторів – попиту та пропозиції грошей, фінансового ринку тощо. Сучасний монетаризм становить теоретико-методологічну базу кредитно-грошової політики держав з ринковою економікою.
Дослідження концептуальних основ сучасного монетаризму, вивчення та узагальнення зарубіжного досвіду, втілення його економічної політики значно утруднюються внаслідок розмаїття поглядів на методи її реалізації. Подолання труднощів можливе шляхом порівняльного аналізу теоретичних розробок західної економічної науки, вивчення практики втілення монетаристської економічної політики. З їх допомогою необхідно сформувати оптимальну, адаптовану до специфічних умов сучасної вітчизняної економіки національну модель, яка була б націлена на успішне розв’язання проблем перехідної економіки та зростання ефективності грошового її регулювання.
Отже, дослідження новітньої монетаристської теорії, що об’єктивно відіграє суттєву роль у формуванні сучасної моделі економічного розвитку, визначається актуальністю.
Ступінь дослідження проблеми. Сучасна теорія монетаризму спирається на багатовіковий досвід розробки проблем грошей та їх ролі в економіці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: МОНЕТАРИСТСЬКІ ТЕОРІЇ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ЇХ РОЗВИТКУ: ІСТОРИКО-ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок