Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ

УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ

Назва:
УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Супрун Анатолій Анатолійович
УДК 368.032.1:658.14
УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ СТРАХОВИХ
КОМПАНІЙ
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі страхування Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
ГАМАНКОВА Ольга Олексіївна,
Київський національний економічний університет, професор кафедри страхування
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
БАЗИЛЕВИЧ Віктор Дмитрович,
Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, декан економічного факультету,
завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
ШУМЕЛДА Ярослав Павлович,
Тернопільський державний економічний університет,
завідувач кафедри страхування,
декан Україно-Польського факультету фінансів і
страхування
Провідна установа – Науково-дослідний фінансовий інститут при
Міністерстві фінансів України, відділ фінансів
соціальної сфери, м. Київ
Захист відбудеться „_23_” вересня 2005 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 203 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 201
Автореферат розісланий „_19_” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. ПОДДЄРЬОГІН


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В системі господарювання, яка базується на ринкових засадах, страхування посідає особливе місце, забезпечуючи, з одного боку – страховий захист майнових інтересів членів суспільства, з іншого – потреби економіки в інвестиційних ресурсах. Страховий ринок України останніми роками демонструє високі темпи розвитку, внаслідок чого страхування перетворилося на домінуючий сегмент ринку небанківських фінансових послуг. За останнє десятиріччя відбулося зростання питомої ваги страхових премій у ВВП країни з 0,3 до 2,7%, що вказує на підвищення ролі страхових компаній в формуванні економічного потенціалу країни.
Особливий характер кругообігу коштів страхових компаній дозволяє їм нагромаджувати значні фінансові ресурси і здійснювати активну інвестиційну діяльність. Перетворення страхових компаній на потужних інвесторів ставить нові вимоги до якості їх фінансового менеджменту. Особливої уваги заслуговує управління активами страховиків, оскільки джерелом їх фінансування переважно виступають залучені кошти (кошти страхових резервів).
Складність процесу управління активами страховиків пов’язана з ризиковим характером їх діяльності, непередбачуваністю виникнення страхових випадків і розмірів пов’язаних з ними грошових виплат. Управління активами повинне забезпечити страховикам фінансову надійність, можливість здійснювати розрахунки за страховими та іншими зобов’язаннями і отримувати інвестиційний дохід. Водночас має бути досягнуто збереження (або навіть збільшення) вартості активів.
Інвестиційна політика страховиків формується під впливом достатньо жорсткого державного регулювання. Управління активами ускладнюється внаслідок необхідності дотримуватися законодавчо встановлених нормативів до їх структури, що пов’язано в першу чергу з забезпеченням платоспроможності страховиків. Тому виникають певні обмеження при формуванні інвестиційного портфеля, які враховуються страховою компанією і виступають предметом безпосереднього контролю з боку органів державного нагляду за страховою діяльністю.
Управління активами суб’єктів господарювання (в тому числі фінансових установ) розглядалися в багатьох працях зарубіжних науковців та практиків, зокрема: Брігхема Є.Ф., Бланда Д. Гроппеллі А., Гінзбурга А.І., Дюжикова Є.Ф., Дж. Фіннерті, Зайцевої М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок