Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-екологічні аспекти поводження з твердими побутовими відходами в Україні

Економіко-екологічні аспекти поводження з твердими побутовими відходами в Україні

Назва:
Економіко-екологічні аспекти поводження з твердими побутовими відходами в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
 
 
Ігнатенко Олександр Павлович
УДК - 69.003:628.49
Економіко-екологічні аспекти поводження
з твердими побутовими відходами в Україні
Спеціальність 08.08.01 - економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України
Науковий керівник: доктор економічних наук
Міщенко Володимир Сергійович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, завідуючий відділом проблем
використання мінерально-сировинних ресурсів
і охорони надр
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Бистряков Ігор Костянтинович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідуючий відділом використання і охорони земельних ресурсів;
кандидат економічних наук Сабадаш Віктор Володимирович, Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економіки
Провідна установа:
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ економічного регулювання природокористування, м. Одеса
Захист відбудеться 19 квітня 2004р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60
Автореферат розісланий “10” березня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток населених пунктів в Україні та індустріальних центрів, де на обмежених територіях утворюється значний обсяг твердих побутових відходів (ТПВ) та близьких до них відходів торгівельних, промислових та інших підприємств, перетворили поводження з ними в одну з найбільш гострих господарських і природоохоронних проблем.
Діюча нормативна-правова база і економічний механізм поводження з ТПВ не задовольняє сучасним вимогам, а методи поводження з ТПВ і технології, які використовуються в Україні, не відповідають світовим стандартам.
Потужності з розміщення поточного утворення ТПВ на існуючих полігонах значною мірою вичерпали свій ресурс, а самі сміттєзвалища стали фактором значного забруднення довкілля. Через протидію з боку населення, громадських організацій та відсутності практики надання соціальних гарантій затримується вирішення питань щодо виділення земельних ділянок під будівництво нових полігонів ТПВ.
За даними Держжитлокомунгоспу України, в Україні утворюються 37 млн. м3 ТПВ у рік, але враховуючи неповноту обліку фактично утворюється понад 40 млн. м3 ТПВ у рік (близько 10 млн. т). Зараз в Україні утилізується та знищується лише вкрай незначний (близько 2,5%) обсяг ТПВ. Вони захоронюються на 727 смітниках, загальною площею 3115,3 га. Переважна більшість з них не відповідають нормам екологічної безпеки та перевантажені.
Останнім часом дедалі більше стали з'являтися стихійні, несанкціоновані сміттєзвалища у лісосмугах, у приміських та незайнятих міських територіях.
Поряд з екологічними проблемами щодо забруднення довкілля, актуальності в останні роки набули питання оцінки ресурсного потенціалу, пов’язаного з ТПВ. Зокрема, це стосується вкрай недостатнього використання ТПВ як джерела вторинної сировини та в енергетичних цілях.
Зважаючи на зазначене постає необхідність удосконалення і підвищення дієвості еколого-економічного механізму поводження з ТПВ відповідна проблематика набуває значної ваги як у науково-методичному відношенні, так і у організаційно-економічному, нормативно-правовому та практичному плані.
Загальні теоретично-методичні питання щодо еколого-економічних аспектів вирішення народногосподарських проблем та ефективності природоохоронних заходів, пов’язаних з вирішенням проблем поводження з відходами, розроблялися в роботах Балацкого О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економіко-екологічні аспекти поводження з твердими побутовими відходами в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок