Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вугільна промисловість і шахтарі України в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)

Вугільна промисловість і шахтарі України в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)

Назва:
Вугільна промисловість і шахтарі України в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Суюсанов Лут Ікрамович
УДК 662.33 (477) “1939/1949” + 94
Вугільна промисловість
і шахтарі України
в роки Другої світової війни
(1939-1945 рр.)
07.00.01. – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник — кандидат історичних наук, доцент
Михненко Анатолій Михайлович,
доцент кафедри всесвітньої історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти — доктор історичних наук
Кучер Володимир Іванович,
провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (м. Київ)
доктор історичних наук, професор
Тимченко Сергій Михайлович
проректор з наукової роботи Запорізького юридичного інституту МВС України
Провідна установа —  Інститут історії України НАН України (м. Київ) (відділ історії Другої світової війни)
Захист відбудеться 19 квітня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.051.02 при Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, , корп. 2, ауд. 32).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий “15” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У кожного народу є події і дати, які складають опорні моменти його історії, основи історичної пам'яті та національної гордості. Для українського народу такою знаковою віхою є перемога в Другій світовій війні.
Війна принесла нечувані втрати і страждання всім жителям Української РСР. У той важкий час шахтарі, як один з численних загонів трудящих республіки, взяли найактивнішу участь у воєнних і економічних заходах держави. Подвиг гірників заслуговує на те, щоб про нього знали нащадки.
Обрана тема має важливе наукове значення. Проблеми історії Другої світової війни викликають непересічний інтерес дослідників та знаходяться у центрі дискусій. Важливу роль у формуванні об'єктивної картини досліджуваного періоду відіграє вивчення проблеми на матеріалах окремих регіонів і соціальних груп, зокрема шахтарства.
До того ж осмислення історичного досвіду вугільної промисловості, її кадрового складу, багатогранної діяльності державних структур і громадських організацій в екстремальних умовах війни набувають актуальності у справі подолання кризових явищ у галузі на сучасному етапі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках держбюджетної теми Донецького національного університету “Історія Донбасу: соціально-економічні, політичні і культурні процеси” (номер державної реєстрації – 0196U007094).
Об'єктом дослідження є вугільна промисловість і шахтарі України в роки Другої світової війни, їхній внесок у перемогу над фашизмом.
Предмет дослідження – участь шахтарів у зміцненні економічного потенціалу країни в роки Другої світової війни, у захисті, русі Опору і звільненні республіки від загарбників та відродженні вугільної галузі в 1943-1945 роках.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період Другої світової війни – з вересня 1939 р. до вересня 1945 р.
Територіальні межі дослідження охоплюють в основі регіон Донецької та Луганської областей, де видобувалося близько 60% усього вугілля колишнього СРСР, а також частково території Львівської, Дніпропетровської і Кіровоградської областей, де на той час розпочалися розвідка і розробка родовищ кам'яного і бурого вугілля.
Мета дослідження. На основі сучасних методологічних підходів комплексно проаналізувати і дослідити стан вугільної промисловості і діяльність гірників України в роки Другої світової війни та визначити їх внесок у перемогу над фашистськими загарбниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вугільна промисловість і шахтарі України в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок