Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поширеність синдрому гіперреактивності бронхів серед різних статево-вікових та професійних контингентів населення, роль основних етіологічних чинників у його формуванні

Поширеність синдрому гіперреактивності бронхів серед різних статево-вікових та професійних контингентів населення, роль основних етіологічних чинників у його формуванні

Назва:
Поширеність синдрому гіперреактивності бронхів серед різних статево-вікових та професійних контингентів населення, роль основних етіологічних чинників у його формуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут фтизіатрії і пульмонології
ім. Ф.Г. Яновського АМН України
Распутіна Леся Вікторівна
УДК 616.248 - 036.2 - 08
Поширеність
синдрому гіперреактивності бронхів
серед різних статево-вікових та професійних контингентів населення, роль основних етіологічних
чинників у його формуванні
14.01.27 – пульмонологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному медичному університеті
ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
доктор медичних наук, професор Мостовий Юрій Михайлович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор Дзюблик Олександр Ярославович Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, завідувач відділення технологій лікування НЗЛ
доктор медичних наук, професор Петренко Василь Іванович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології
ПРОВІДНА УСТАНОВА:
Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра фтизіатрії і пульмонології
Захист відбудеться “ 26” листопада 2001 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України за адресою: 03680 м. Київ, узвіз Протасів Яр, 7.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, м. Київ, узвіз Протасів Яр, 7.
Автореферат розісланий 10 жовтня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бегоулева Ж.Б.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
Бронхіальна астма (БА) та хронічний бронхіт (ХБ) належать до найбільш поширених захворювань внутрішніх органів людини (Ю.І. Фещенко, 1997, 2000; H. Melbye, J. Kongerut, 1993). Значна захворюваність, часті загострення, високий ступінь інвалідності та смертності, а внаслідок цього – людські та економічні збитки змушують розглядати ці патологічні стани як найбільш актуальні у сучасній медицині (Ю.І. Фещенко, 1997; Л.А. Яшина, 2000).
Епідеміологічна поширеність БА в розвинених країнах складає 5-7 %, в Україні цей показник нижчий, що пов’язано, найвірогідніше, з пізньою діагностикою захворювання (Ю.І. Фещенко, 2000; О.Я. Дзюблик, 1997).
Згідно з сучасним розумінням БА, провідним патофізіологічним механізмом нестабільності дихальних шляхів при ній є гіперреактивність бронхів (ГРБ) (А.Г. Чучалин, 1998; J. Zheng, 2000).
Необхідно акцентувати увагу на розбіжності точок зору щодо зв’язку ГРБ та БА. На думку одних дослідників, у всіх хворих на БА діагностується ГРБ, інші стверджують, що ГРБ не є синонімом БА, і її недостатньо для встановлення діагнозу цього захворювання (G. Skloot, 1995; A. Bergner, 2000).
Лише у 40 % осіб з встановленою ГРБ діагностується БА. Відомо, що ГРБ виявляють у хворих з іншими патологіями органів дихання, зокрема хронічним обструктивним бронхітом, вірусними інфекціями верхніх та нижніх дихальних шляхів, пневмоніями, хворобою гіалінових мембран, бронхопульмональною дисплазією, кістозним фіброзом легень, тощо (Д.А. Шихнебиев, 1994; С.И. Овчаренко, 1997; R.V. Chowgule, 1998).
Вивченню етіологічних чинників, що сприяють формуванню ГРБ, присвячено ряд робіт, проте єдиної думки щодо ролі головних причинних факторів немає (Г.Б. Федосеев, 1995; W.W. Buss, 1995; J. Chwarze, 1998).
З 1959 року, коли вперше R. Tiffenau запропонував самостійний термін “ГРБ” та визначив її роль у розвитку БА, вважають, що на зміну функціонального стану бронхів впливають контакти з алергенами, на вагому роль інфекційних агентів та сполук, що забруднюють повітря у розвитку ГРБ, вказують Е.О. Балкарова, А.Г. Чучалин, 1999; S. C. Dharmage, 1998.
Все частіше вчені розглядають питання генетичного наслідування
ознак ГРБ (W.O. Cookson, 1998; A.J. Sandford, 1998).
У публікаціях останніх років висвітлюється роль продуктів метаболізму арахідонової кислоти за ліпооксигеназним типом:


лейкотриєни B4, B5, C4, які здатні підвищувати чутливість гладеньких м’язів бронхів до дії бронхоконстрикторних агентів (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Поширеність синдрому гіперреактивності бронхів серед різних статево-вікових та професійних контингентів населення, роль основних етіологічних чинників у його формуванні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок