Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАДВИСОКОЧАСТОТНИХ ТА ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ В ОБЛАСТЯХ З РУХОМИМИ МЕЖАМИ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАДВИСОКОЧАСТОТНИХ ТА ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ В ОБЛАСТЯХ З РУХОМИМИ МЕЖАМИ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАДВИСОКОЧАСТОТНИХ ТА ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ В ОБЛАСТЯХ З РУХОМИМИ МЕЖАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,96 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ |
ЯКОВЕНКО ВАДИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 536.24
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАДВИСОКОЧАСТОТНИХ ТА ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ В ОБЛАСТЯХ З РУХОМИМИ МЕЖАМИ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
Дніпропетровськ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор фізико – математичних наук, професор Кісельова Олена Михайлівна, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики.
Офіційні опоненти: |
доктор фізико – математичних наук, доцент Макаренко Олександр Сергійович, Навчально – науковий комплекс “Інститут прикладного системного аналізу” НАН України та Міністерства освіти і науки України, професор кафедри математичних методів системного аналізу;
кандидат фізико – математичних наук, старший науковий співробітник Веселовський Володимир Борисович, Дніпропетровський національний університет, доцент кафедри прикладної газової динаміки та тепломасообміну.
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра математичних методів еколого – економічних досліджень.
Захист відбудеться "4" липня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.09 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: пр. Карла Маркса, , корп.3, ауд. 42, м. Дніпропетровськ, 49044.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: вул. Козакова, , м. Дніпропетровськ, 49050.
Автореферат розісланий "3" червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В. А. Турчина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розв’язання важливих науково – практичних задач пов'язано з розробкою та дослідженням математичних моделей надвисокочастотних та теплових процесів, що протікають в одношарових і багатошарових діелектричних областях з рухомими межами. Побудова математичних моделей процесів переносу тепла при фазових перетвореннях, викликаних нагріванням енергією випромінювання надвисоких частот областей з рухомими внутрішніми чи зовнішніми межами, є актуальною для розвитку ряду напрямів сучасної науки, техніки, медицини, галузей легкої і харчової промисловостей.
Поліпшення енергетичних і експлуатаційних характеристик процесу надвисокочастотної термообробки приводить до збільшення потужності випромінювання, виникнення рухомої межі та полів різної фізичної природи. Розв’язанню задач математичного моделювання та математичної фізики для областей з рухомими межами присвячені роботи Л.І. Рубінштейна, Г.А. Грінберга, М.І. Никитенка, О.С. Макаренка, Ю.О. Мельникова, В.Б. Веселовського, Г.А. Тирського, В.Г. Меламеда та інших. Разом з тим, проблеми, які пов'язані з урахуванням фазових перетворень у областях дії надвисокочастотних та високотемпературних процесів, недостатньо досліджені. В зв'язку з цим виникає необхідність подальше удосконалювати раніше відомі та розробляти нові математичні моделі, які дозволяють враховувати рухому межу фаз.
В математичній постановці задачі тепломасопереносу під дією енергії надвисоких частот в областях з рухомими межами фаз належать до числа нелінійних гіперболічних та параболічних крайових задач. Складність розв’язання таких задач пов'язана з тим, що поряд з електромагнітними надвисокочастотними та температурними полями необхідно знаходити функцію, що характеризує положення межі фазового перетворення. Ця функція визначається системою нелінійних диференціальних рівнянь у частинних похідних. Для розв’язання такої системи актуальною математичною задачею є розробка та обгрунтування чисельних або чисельно - аналітичних методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ НАДВИСОКОЧАСТОТНИХ ТА ТЕПЛОВИХ ПРОЦЕСІВ В ОБЛАСТЯХ З РУХОМИМИ МЕЖАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок