Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теорія і практика технічної підготовки вчителів трудового навчання

Теорія і практика технічної підготовки вчителів трудового навчання

Назва:
Теорія і практика технічної підготовки вчителів трудового навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,38 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Корець Микола Савич
УДК 372.833:37.035.3
Теорія і практика технічної підготовки вчителів трудового навчання
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий консультант: - | доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Мороз Олексій Григорович,
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова, завідувач кафедри педагогіки і психології вищої школи;
Офіційні опоненти: - | доктор технічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Будак Валерій Дмитрович,
Миколаївський державний університет імені
В.О. Сухомлинського, ректор;
доктор педагогічних наук, професор Гусак Петро Миколайович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри соціальної педагогіки;
доктор педагогічних наук, професор
Гусєв Віктор Іванович,
Бердянський державний педагогічний університет, завідувач кафедри професійної педагогіки та методики трудового навчання
Провідна установа - | Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра професійної педагогіки та трудової підготовки, Міністерство освіти і науки України, м. Рівне
Захист відбудеться “11” квітня 2007 року о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, Київ, 30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, Київ, 30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “10” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Г.Ярошенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На основі Конституції України, законів України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті в державі визначено основні пріоритети розвитку освіти, створено відповідну правову базу, розпочато практичне реформування її у відповідності до “Концептуальних засад розвитку педагогічної освіти України та її інтеграції в Європейський освітній простір”. Водночас потребують оновлення та модернізації зміст освіти відповідно до національних досягнень інформаційно-комунікаційних технологій. Запровадження Державних стандартів освітньої галузі “Технології”, якісно нових програм з трудового навчання у загальноосвітніх навчальних закладах вимагає відповідних змін у системі професійної підготовки вчителів цього навчального предмета, де важливе значення надається оновленню змісту їх технічної підготовки.
У цій ситуації увагу привертає те, що як у вітчизняній, так і в світовій педагогічній науці протягом останнього десятиліття здійснено багато новаторських розробок, спрямованих на вдосконалення техніко-технологічної підготовки учнів, що потребує забезпечення підготовки педагогічних кадрів (А.Вихрущ, В.Гусєв, Р.Гуревич, Й.Гушулей, А.Дьомін, М.Жиделєв, О.Коберник, В.Мадзігон, В.Сидоренко, М.Скаткін, Г.Терещук, Д.Тхоржевський, П.Яковишин). У час входження вищої педагогічної освіти України в Європейський освітній простір постало чимало проблем теоретичного, практичного й організаційного характеру. Виникла потреба у виробленні якісно нового підходу до технічної підготовки майбутніх учителів.
Наукові основи технічної підготовки вчителів з трудового навчання є базовою і системотвірною ланкою у формуванні їхніх професійних знань та умінь, що і зумовлює внесення відповідних змін та коректив у зміст навчальних дисциплін техніко-технологічного циклу. Аналіз системи професійної підготовки вчителів трудового навчання у вищих навчальних закладах та результатів констатувального експерименту засвідчили, що рівень технічної підготовки майбутніх учителів є недостатнім для кваліфікованого виконання своїх обов’язків у сучасних умовах, які позначені переорієнтацією трудового навчання на проектно-технологічну діяльність учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Теорія і практика технічної підготовки вчителів трудового навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок