Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Відомчі засоби масової інформації в механізмі формування правосвідомості співробітників органів внутрішніх справ України

Відомчі засоби масової інформації в механізмі формування правосвідомості співробітників органів внутрішніх справ України

Назва:
Відомчі засоби масової інформації в механізмі формування правосвідомості співробітників органів внутрішніх справ України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет внутрішніх справ
Легеза Юлія Олександрівна
УДК 340.114+342.727
Відомчі засоби масової інформації
в механізмі формування правосвідомості
співробітників органів внутрішніх справ України
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому юридичному інституті МВС України.
Науковий керівник: | кандидат юридичних наук
Фандалюк Олександр Васильович,
Кіровоградський юридичний інститут
МВС України, перший проректор
з навчальної роботи;
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор
Заєць Анатолій Павлович,
Міністерство юстиції України, перший заступник Міністра – керівник апарату;
кандидат юридичних наук, доцент
Погрібний Ігор Митрофанович,
Національний університет внутрішніх справ, заступник начальника кафедри теорії та історії держави та права;
 
Провідна установа: |
Львівський юридичний інститут МВС України, кафедра теорії та історії держави і права, Міністерство внутрішніх справ України (м. Львів).
Захист відбудеться „18” червня 2005 року о „13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .700.03 у Національному університеті внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий „17” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Наукове дослідження сучасного стану правосвідомості співробітників органів внутрішніх справ (далі – ОВС) має як теоретичну, так і практичну цінність, насамперед, з огляду на вагоме значення відповідних органів державної влади у розбудові правової держави та громадянського суспільства. Сучасний стан професійної правосвідомості співробітників ОВС не можна охарактеризувати як високий, про що свідчить наявність правопорушень та злочинів серед особового складу, причому переважають посадові злочини. Так, наприклад, у 2004 році на 12% (307) збільшилась кількість кримінальних справ, порушених стосовно співробітників органів внутрішніх справ, у тому числі за фактами зловживання владою (131) та хабарництва (44). Засуджено 146 колишніх співробітників (у 2003 році – 108).
Наукова розробка проблеми зумовлена необхідністю пошуку ефективних шляхів створення оптимальних технологій формування особистості правоохоронця, яким є кожен співробітник ОВС України. Такий процес передбачає дослідження об’єктивних та суб’єктивних соціально значимих чинників, що впливають на правосвідомість співробітника ОВС. Одним із таких чинників є засоби масової інформації (далі –ЗМІ) в цілому та відомчі мас-медіа зокрема.
Засоби масової інформації є важливим каналом засвоєння індивідом соціального досвіду (знань, навичок, форм поведінки) в різних сферах життя. Засвоюючи соціальну інформацію, що передається засобами масової інформації, людина індивідуально і вибірково переробляє її згідно з досягнутим нею рівнем наукових знань і культури, спрямованістю інтересів і потреб.
Враховуючи функціональні можливості ЗМІ у формуванні правосвідомості та світоглядних цінностей особи, вони повинні керуватися у процесі розповсюдження соціальної інформації передусім інтересами суспільства і держави, серед яких одним з пріоритетних є завдання боротьби зі злочинністю, реалізація якого неможлива без професіоналізму правоохоронця, без розвинутого почуття необхідності дотримання норм права як головного регулятора суспільних відносин. Адже, врешті-решт, юрист з низьким рівнем професійної правосвідомості та правової культури результатом своєї діяльності буде мати появу протиправних рішень. Саме з цією метою у системі Міністерства внутрішніх справ України створюються та постійно діють відомчі засоби масової інформації, головною спрямованістю діяльності яких є висвітлення роботи органів внутрішніх справ з одного боку, та підвищення рівня правосвідомості та професіоналізму правоохоронців – з іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Відомчі засоби масової інформації в механізмі формування правосвідомості співробітників органів внутрішніх справ України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок