Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛАБОРАЦІОНІЗМ НА ТЕРИТОРІЇ РЕЙХСКОМІСАРІАТУ“ УКРАЇНА” ТА ВІЙСЬКОВОЇ ЗОНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

КОЛАБОРАЦІОНІЗМ НА ТЕРИТОРІЇ РЕЙХСКОМІСАРІАТУ“ УКРАЇНА” ТА ВІЙСЬКОВОЇ ЗОНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Назва:
КОЛАБОРАЦІОНІЗМ НА ТЕРИТОРІЇ РЕЙХСКОМІСАРІАТУ“ УКРАЇНА” ТА ВІЙСЬКОВОЇ ЗОНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,95 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Нацистська верхівка про окупаційну політику в Україні та її вплив на
залучення до колаборації українського населення


ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шайкан Валентина Олексіївна
УДК 94-058. 237 (477) “1941-1945
КОЛАБОРАЦІОНІЗМ НА ТЕРИТОРІЇ РЕЙХСКОМІСАРІАТУ“
УКРАЇНА” ТА ВІЙСЬКОВОЇ ЗОНИ В РОКИ
ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України, м. Київ
Науковий консультант – доктор історичних наук, професор
Лисенко Олександр Євгенович, Інститут історії України НАН України, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни.
Офіційні опоненти: - доктор історичних наук, професор Стецкевич Віталій Вікторович, Криворізький технічний університет, завідувач кафедри історії та українознавства;
доктор історичних наук, професор Пономаренко Григорій Якович, Донецький національний університет, професор кафедри історії слов’ян;
доктор історичних наук, доцент Потильчак Олександр Валентинович, Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, кафедра історії слов’ян та українознавства.
Провідна установа: - Харьківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (кафедра історії України).
Захист відбудеться “28” вересня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, буд. 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університета за адресою: 83 055, м. Донецьк, вул. Університетська, буд. 24.
Автореферат розісланий “28” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема колабораціонізму на території рейхскомісаріату “Україна” та зони військової адміністрації належить до числа найменш вивчених і дискусійних сторінок Другої світової війни.
Термін “колаборація”, “колабораціонізм” походить від французького “collaboration”, що означає “співпрацю”, “зрадницьку співпрацю” з ворогом. В широкому сенсі (а саме так його використовує дисертантка) під колаборацією розуміється співпраця громадян Української РСР в роки війни з військовими та цивільними окупаційними органами у всіх сферах життєдіяльності.
Колабораціонізм – типове явище для усіх часів і періодів історії. Під час Другої світової війни з окупантами співпрацювала певна частина населення європейських і азіатських країн. Масового характеру це явище набуло на зайнятих військами агресорів територіях Радянського Союзу, в тому числі й на українських землях. Однак в Україні колаборація мала низку специфічних ознак, пов’язаних з військово-політичними, соцільно-економічними, етнічними, культурними, релігійними, морально-психологічними, історичними чинниками. Співпраця з ворогом мала місце і у військовій сфері, і в повсякденному житті. У складі вермахту перебували військові підрозділи, які використовувалися для охорони концтаборів, каральних акцій проти мирного населення, боротьби проти партизанів, охорони залізниць, складів і т. ін. З числа колаборантів формувалися підрозділи поліції, диверсантів, терористів, розвідників для радянського тилу, каральні загони, а також цивільні окупаційні органи та установи. З різних причин співпрацювало з окупантами цивільне населення - робітники, селяни, інтелігенція, військовослужбовці.
У 40-80-ті роки в радянській історіографії розроблявся лише вузький сегмент цієї теми, який торкався стосунків учасників українського самостійницького руху з військово-політичними чинниками Третього рейху, причому подавалося це у певному ідеологічному контексті. Решта аспектів практично була закрита для наукового дискурсу з міркувань суто політичних: визнання того, що співпраця з займанцями охоплювала всі окуповані землі й усі категорії населення, могла б зруйнувати підвалини міфологеми про “морально-політичну єдність радянського народу” і самого поняття “Велика Вітчизняна війна”, завдавши шкоди іміджу соціалістичного ладу в очах світової громадськості і радянському суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: КОЛАБОРАЦІОНІЗМ НА ТЕРИТОРІЇ РЕЙХСКОМІСАРІАТУ“ УКРАЇНА” ТА ВІЙСЬКОВОЇ ЗОНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок